MTI 2016.09.16 19:32 Frissítve: 2016.09.16 19:38

Kajak-kenu: Lakatos Zsanett aranyérmes a maratoni vb-n

Lakatos Zsanett aranyérmes lett kenu egyesben a Brandenburgban zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság első versenynapján, pénteken.

Lakatos Zsanett rajt-cél győzelmet aratott, és megvédte vb-címét (Fotó: NS-archív/Szabó Miklós)

A magyar szövetség (MKKSZ) tájékoztatása szerint a Győri VSE 21 éves versenyzője rajt-cél győzelmet aratott, előnyét folyamatosan növelve védte meg a tavaly Győrben megszerzett világbajnoki címét. Lakatos 1:46:45.5 óra alatt teljesítette a 19 kilométeres távot, ugyanebben a számban Kisbán Zsófia az ötödik helyen zárt.

A korosztályos futamok során tíz érmet nyertek a magyarok.

Az ifjúságiaknál kajak egyesben Pupp Noémi arany-, Nagy Viktória Fruzsina ezüstérmet szerzett, kenu egyesben a lányoknál az olasz származású Bragato Giada az első, Molnár Csenge a harmadik helyen végzett, míg a fiúknál Adolf Balázs lett harmadik.

Az U23-as mezőnyben kajak egyesben Kiszli Vanda arany-, Mihalik Sára ezüstérmet ünnepelhetett, a férfiaknál Petró Ádám győzött, a kenusoknál pedig Dóri Bence Balázs állhatott a dobogó tetejére, míg Balla Leventének ezüstérem jutott.

A németországi világbajnokság szombaton folytatódik.

2020.07.31 18:25:31

Kajak-kenu K. T. I.

A bajnoknő kislánya, Olívia, már szinte csapattagnak számít a szolnoki edzőtáborokban, s hajóba is ülne.

2020.07.27 17:39:32

Kajak-kenu PIRCS ANIKÓ

Leült a gödör aljára, és fázni kezdett a feneke. Innentől már csak egy út vezetett – felfelé.

2020.06.18 22:15:25

„Összességében nagyon göröngyös utat jártam be, de a meghatározó szakasz sima volt.”

2020.03.02 22:47:40

Kajak-kenu N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Wichmann Tamás ma indul utolsó útjára, át a Léthe vízén, szálfaegyenesen evezve, kimért, egyedi csapásokkal távolodva tőlünk, biztosan. Az ő lapátja sosem törhet el!