Idén olimpiai számokban szeretne versenyezni a kenus Fejes Dániel

Vágólapra másolva!
2025.01.27. 19:32
Fotó: Koncz Márton
A kétszeres olimpikon kenus, Fejes Dániel idén szeretne olimpiai számokban versenyezni a világ- és Európa-bajnokságon, nagy célja, hogy 1000 méter egyesben övé legyen az indulási jog.

A Bp. Honvéd 25 éves versenyzője az M4 Sportnak azt mondta, a párizsi játékok után nem tudta akkor elkezdni a felkészülést az új szezonra, amikor szerette volna, mert a Sportszázad tagjaként katonai kiképzésen vett részt, de január óta visszatért a megszokott, napi két edzésből álló rutinjához.

„Azt még nem tudom, hogy előnyömre válik-e ez a hosszabb pihenő, egyelőre azt érzem, hogy nem vagyok belefásulva a télbe” – fogalmazott a kenus, aki jövő vasárnap utazik Törökországba, meleg égövi edzőtáborba, ahol egy hét megszakítással összesen kétszer három hetet készül majd.

Fejes elmondta, hogy jónak értékeli a tavalyi évét, miután az ötkarikás játékokat követően pályafutása eddigi legjobb eredményét tudta hozni, Adolf Balázzsal C-2 1000 méteren ugyanis ezüstérmet szereztek Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok világbajnokságán. A kenus minimum négy évben gondolkodik a jövőjét illetően, idén pedig szeretne részt venni az Eb-n és a vb-n is, és mindenképpen olimpiai számban – fő célja, hogy övé legyen az 1000 méter egyes indulási joga.

 

Legfrissebb hírek

Szabó István: A világ legszerencsésebb emberének tartom magam

Kajak-kenu
4 órája

Az MK-győztes Paks is a jövő héten kezdi meg a nyári felkészülést

Labdarúgó NB I
2025.06.13. 13:50

Jövő héten kezdi a felkészülést az NB I-be visszajutó Kisvárda

Labdarúgó NB I
2025.06.13. 12:19

Szenegáli ünnep Nottinghamben, megvan a Tuchel-éra első angol veresége

Minden más foci
2025.06.10. 22:55

Felkészülés: Dánia átgázolt a litvánokon, Svédország hétgólos meccsen győzte le Algériát

Minden más foci
2025.06.10. 21:19

Hazai ultrák nem lesznek, százötvennégy magyar szurkoló viszont ott lesz az azeriek elleni meccsen

Magyar válogatott
2025.06.10. 12:01

Gól nélküli döntetlennel melegített Azerbajdzsán a mieink elleni mérkőzésre

Minden más foci
2025.06.07. 17:29

Kajak-kenu: Paragi Petra aranyra cserélné a korosztályos vb-ezüstöket

Utánpótlássport
2025.06.07. 09:06
Ezek is érdekelhetik