Tipsport Liga: a MAC elvérzett, a DVTK diadalmaskodott a ráadásban

MTI MTIMTI MTI
2019.10.27. 20:22
A MAC Újbuda és a DVTK Jegesmedvék csapata is hosszabbításos mérkőzést játszott vasárnap a szlovák jégkorongligában: a fővárosiak idegenben veszítettek, a miskolciak hazai pályán győztek.

A MAC-nak hat győzelem mellett ez volt a tizedik veresége a Tipsport Liga alapszakaszában, míg a DVTK mérlege nyolc siker és nyolc vereség.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA

HC 07 Detva (szlovák)–MAC Újbuda 3–2
(0–0, 1–2, 1–0, 1–0) – h. u.
Gyetva, 527
néző. V: Loksík, Orolin, Jurciak, Stanzel (szlovákok)
DETVA:
PETRÍK
Gachulinec, Martin Chovan (1) – Golian, Kuklev – F. Fekiac, Jendrol – Valent, Lalík
SISOVSKY 1, Zuzin, SYKORA 2 (1) – Surovy, Podesva, Gaspar – T. Török, V. Fekiac, Zilka – Cenka, Cacho, Lupták
Edző: Josef Turek
MAC: BÁLIZS
Garát, Carlisle – McNally, Macaulay – Pozsgai, Fejes – Bugár
Terbócs (1), STRETCH 1, Sofron I. (1) – Szigeti, LANGKOW 1, Bodó – Brance Orbán (1), Pitt, Klempa (1) – Majoross B., Nagy Krisztián, Kreisz
Schlekmann
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 6 perc+10 perc fegyelmi (Sykora), ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Bodó)
Kapura lövések: 43–37

DVTK Jegesmedvék–HK Nitra (szlovák) 2–1 (1–1, 0–0, 0–0, 1–0) – h. u.
Miskolc 1235
néző. V: Korba, Snásel, Beniac, Bogdan (szlovákok)
DVTK: RAJNA
Ross (1), Vojtkó – Láda B., VANDANE – Szirányi, Kiss D. – Gőz, Lővei
Ritó, Vas J., Részegh T. – D. Rodman, Harrison, Beauvillier (1) – BEACH 1, Galanisz, Magosi B. 1 – Farkas M., Miskolczi, Kiss P.
Edző: Marcel Rodman
NITRA: SIMBOCH
Olsen, Graham – Mezei, MORRISON – Pupák, Versteeg – Korim, S. Rác
Blackwater, Kollár, M. Rác – Bucek, Kerbashian, Scheidl – Fominih, Lusnák, Csányi – CALÁDI 1, Minarik (1), Simun (1)
Edző: Marián Bazány
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Kapura lövések: 31–24
Marcel Rodman:
– Jól kezdtünk, az első emberelőnyök megalapozták a fölényünket, de aztán fordult a kocka. Nekünk egyszerűbben kellett volna játszanunk, néha túlkombináltuk az előadásunkat, ezért lett túlóra a vége.
Marián Bazány: – Azt mondtam a fiúknak, becsüljük meg az egy pontot, idegenben ugyanis így kell játszani. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, és sokszor fogunk emberhátrányba kerülni, jöttek is a hazai fórok, mi viszont jól védekeztünk. Ahogy haladtunk előre, úgy váltunk egyre magabiztosabbá, és az egy pontunkból több is lehetett volna.

További eredmények: N. Zámky–L. Mikulás 5–4 – sz., Kosice–B. Bystrica 2–3, Poprad–Michalovce 2–0, Slovan B.–Trencín 5–3

1. Banská Bystrica 15 10 2 1 2 48–26 +22 35
2. Slovan Bratislava 16 9 3 1 3 53–33 +20 34
3. Zvolen 15 10 5 53–40 +13 30
4. Kosice 16 7 3 2 4 46–36 +10 29
5. DVTK Jegesmedvék 16 5 3 2 6 42–39 +3 23
6. Detva 16 6 2 8 48–48 0 22
7. Trencín 15 6 1 2 6 41–44 –3 22
8. Dukla Michalovce 16 6 1 2 7 36–40 –4 22