K. G.
2021.02.05 20:25 Frissítve: 2021.02.05 22:17

Szlovák jégkorongliga: a DVTK hosszabbítás után kapott ki

A szlovák élvonalbeli jégkorongliga (Tipos Extraliga) pénteki játéknapján a DVTK Jegesmedvék hosszabbítás után 5–4-re kikapott a HC Kosice (Kassa) vendégeként.

A DVTK hosszabbítás után kapott ki Kassán (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország, archív)

Három „debütánst” is avatott a DVTK Jegesmedvék péntek este Kassán.

Egyrészt először lépett jégre a két új légióscsatár, a hét közben igazolt amerikai Jack Walker és a svéd David Rundqvist, de Gőz Balázs visszatérése is felért egy újjászületéssel, hiszen a miskolciak saját nevelésű válogatott bekkje a szezonrajt után mindössze három bajnokin tudott csapata rendelkezésére állni, mielőtt porckorongsérve harcképtelenné tette, s rehabilitációja úgy elhúzódott, hogy csak most, február elején tudta újra vállalni a játékot.

A szlovák rekordbajnok kassaiak hagyományaikhoz mérten gyatrán szerepelnek az idényben, csak a 8. helyen állnak, de a meccs előtt így is 19 ponttal előzték az utolsó előtti helyen szerénykedő borsodiakat. A meccs után pedig a differencia 20 egységre nőtt.

Ha a pozitívumokat szeretnénk megragadni, a pontszerzés mellett a DVTK kétgólos hátrányból felállását és helyzetkihasználását említhetnénk (az ellenfélnél Vay Ádám a kispadon ülte végig a meccset, váltótársa, Dominik Riecicky 27 lövésből kapott négy gólt), s hogy az újak egyből pontokkal nyitottak. A pesszimisták ugyanakkor az előző 20 bajnokiból a 16. vereséget jegyezhetik fel, illetve azt, hogy a kiküzdött rendes játékidős döntetlen után a Kosice legjobbjának, a mesterhármasig jutó Pavel Klhufeknek a hosszabbításban alig hat másodperc szükségeltetett a döntéshez.

Közben Gyetván Majoross Gergely első győzelmét szerezte a Nové Zámky kispadján, az érsekújváriak így hat pont és egy meccs előnyben vannak a Jegesmedvékhez képest a középdöntőért folyó harcban.

SZLOVÁK JÉGKORONGLIGA
ALAPSZAKASZ

HC KOSICE (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 5–4 (1–0, 2–3, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Kassa, zárt kapuk mögött. Vezette:
Müllner, Sefcík, Hercog, Stanzel (szlovákok)
KOSICE: Riecicky – Pavlin, Deyl – Michalcin, RUZICKA (2) – T. Slovák, Cibák – Novota, Krasnican – Reway, Michal Chovan (1), Lapsansky 1 – BELLUS (2), Poirier, KLHUFEK 3 – Mily 1, Elias, Jokel (2) – Jenys, Havrila, Fric. Edző: Jan Stastny
DVTK:
Adorján A. – Wehrs 1, Bukor – Szirányi B. (2), Kiss D. (1) – Vojtkó, Láda B. – Gőz, Révész – Walker (1), Vas J. (1), Anderson – ROKALY SZ. 1, RUNDQVIST (2), OSTERBERG 1 – Csányi 1, Galanisz, Magosi B. (1) – Ritó, Miskolczi, Lövei. Edző: Tokaji Viktor
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Kapura lövések:
34–27
Tokaji Viktor: –
Izgalmas meccset játszottunk egy jó csapat ellen. Sok pozitív elemet láttam, de sajnos hibák most is voltak a játékunkban, ezért nem lehetünk elégedettek. A támadójátékunk kezd jobban kinézni, de a védőmunkánkon mindenképpen javítanunk kell. Egy pontot biztosan megérdemeltünk, a vereséget annak köszönhetjük, hogy voltak a meccsnek olyan periódusai, amikor nem koncentráltunk megfelelően.