Osztrák hokiliga: kikapott a Fehérvár, és 3. helyen zárta az alapszakaszt

K. G.K. G.
2021.02.07. 19:14
Vereséggel zárta az alapszakaszt a Fehérvár (Fotó: Hydro Fehérvár AV19 hivatalos Facebook-oldal)
Hiába vezetett a Hydro Fehérvár AV19 a Klagenfurt vendégeként az osztrák jégkorongligában, a hazaiak a második harmadban egyenlítettek, majd a hosszabbításban a győztes gólt is megszerezték.

Nagyon rég játszott a Fehérvár AV19 jó értelemben vett tét nélküli meccset – olyat pedig, amilyet vasárnap este vívott, tulajdonképpen még sosem.

Az tudniillik már a pénteki ICEHL-játéknapon eldőlt, hogy az akkor éppen szabadnapos Volán az utolsó forduló eredményeitől függetlenül az alapszakasz harmadik helyén végez, ez pedig az osztrák bázisú jégkorongbajnoksághoz való csatlakozása, vagyis EBEL/ICEHL-története legjobb teljesítménye. Abból a szempontból mégis lehetett jelentősége a vasárnapi bajnokinak, hogy a székesfehérváriak éppen a második helyen végző Klagenfurthoz utaztak: ahhoz a csapathoz, amellyel a középszakaszt is kezdik majd február 16-án, kedden, a jövő heti válogatott szünet után.

Hogy a Fehérvár milyen illusztris társaságba került azzal, hogy beverekedte magát a top ötbe, azaz a felsőházba, jól mutatja, hogy ott rajta kívül kizárólag korábbi többszörös bajnokok tanyáznak: az először alapszakaszgyőztes Bolzano eddig kétszer, a Klagenfurt négy alkalommal, a Volán mögött végző Vienna, Salzburg páros pedig kétszer, illetve hatszor nyerte meg az osztrák bázisú pontvadászatot.

A családi örömök (gyermekáldás) miatt távol lévő szlovák Jaroslav Janus kapus helyén ezúttal fiatal magyar váltótársa, Kornakker Dániel kezdett, méghozzá remekül: a nyitó húsz percben a kapujára záporozó összes klagenfurti lövést hárította – ez számszakilag két harmadra is elegendő 15 védést jelentett –, mialatt a fehérváriak negyedik sora összehozta a vezetést Szabó Dávid és Miika Lahti révén. Ám Kornakker szerencsétlenségére eközben összeszedett egy kisebb sérülést, így a második harmadra már cseréje, Gyenes Dávid korcsolyázott ki. Ez pedig azt jelentette, hogy az alapvetően a farmegyüttesben, a Titánokban védő miskolci születésű hálóőr életében másodszor léphetett jégre a nagycsapatban: ezt megelőzően még a 2018–2019-es idényben szerepelt egyetlen alkalommal az EBEL-ben. És az nem volt egy szép emlékű debütálás, hiszen Gyenes akkor egy hatost kapott...

Most viszont nagyszerűen lehozta a neki jutó kicsivel több mint negyven percet: több nagy bravúr mellett csupán az NHL-múlttal bíró kanadai csatár, Matt Fraser tudta bevenni a kapuját a rendes játékidőben, majd a túlórában Johannes Bischofberger ziccerét is védte elsőre, az osztrák center végül a kipattanót tudta betenni az akkor már kiszolgáltatott helyzetben lévő kapusnak.

A Fehérvár tehát pontszerzéssel zárta történelmi alapszakaszát, remélhetőleg a folytatás is ugyanilyen biztató lesz – a nemzetközi szünetben nincs is más dolguk a játékosoknak, mint rápihenni a folytatásra.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA, ALAPSZAKASZ
EC KLAGENFURT (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 2–1 (0–1, 1–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Klagenfurt, zárt kapuk mögött. V:
Bulovec (szlovén), Siegel, Gatol (osztrákok), Zgonc (szlovén)
KAC: MADLENER – Strong, Schumnig – Unterweger, Postma – Steffler, Vallant – Gregorc, Obersteiner – BISCHOFBERGER 1, HUNDERTPFUND (1), Witting – FRASER 1, Koch (1), Haudum (1) – Ganahl, Ticar, Petersen – S. Geier, M. Geier, Sticha. Edző: Petri Matikainen
FEHÉRVÁR: KORNAKKER (GYENES) – Stipsicz, Campbell – Caruso, Horváth M. – Szabó B. (1), Geiger – Hargrove, Hári J., Kuralt – Petan, Bartalis I., Erdély Cs. – Kähkönen, Sarauer, Sárpátki – Mihály Ákos, LAHTI 1, SZABÓ D. (1). Edző: Antti Karhula
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Kapura lövések: 36–21
Petri Matikainen:
– Mindkét csapat jól játszott, a vége így izgalmas lett – már nem edzői szempontból, de Bischofberger szép góljának mindenképpen örülök, miként annak is, hogy sok pozitívumot láttam. Elégedetten, jó szájízzel zárjuk az alapszakaszt, a második helyen, és éhesek vagyunk a folytatásra!
Antti Karhula: – Nagyon lassan kezdtünk, az első játékrészben tizenöt-tizenhat percen át beszorultunk a harmadunkba. A másodikban aztán felvettük a fonalat és kiegyenlítettebbé vált a meccs, a harmadikban pedig már egész jól játszottunk – végül a túlórában ők találták meg a győztes gólt. Negyven meccsen túl vagyunk, az eddigiekkel elégedettek vagyunk, most egy kis pihenés, aztán jön a java!

11. Linz 40 10 1 2 27 81–133 –52 34

Az első öt helyezett a középszakasz felsőházába került, s a rájátszás biztos résztvevőjeként a kiemelési helyekért játszik mindenkivel kétszer. Ide az első 4, a második 2, a harmadik 1 pontot visz magával az alapszakaszból.