Női jégkorong-vb: Kanada simán hozta a papírformát Japán ellen

2023.04.09. 09:30
Fillier (fehérben) lett a mezőny legeredményesebbje (Fotó: Getty Images)
A kanadai Bramptonban zajló női jégkorong elit-világbajnokság csoportkörében a házigazda címvédő 5–0-ra legyőzte Japánt, s ezzel eldőlt, hogy a harmadik helynél hátrébb már nem végezhet az A-csoportban.

A házigazda és címvédő Kanada a világbajnokság eddigi leglátogatottabb meccsén 3755 néző előtt alaposan bekezdett: másfél perc sem telt el a meccsből, amikor bekerült a korong a japánok kapujába, ám ezt a bírók még nem adták meg. Nem úgy a 4. perc végén, amikor Brianne Jenner volt eredményes. A 9. perc elején már 2–0 állt az eredményjelzőn, Sarah Fillier a korábbi két meccsen kiosztott négy asszisztja mellé megszerezte első gólját a tornán.

A középső játékrészben is kétszer jelzett a japán kapu mögött ülő gólbíró, előbb Sarah Nurse talált be emberelőnyből, majd Natalie Spooner biztosította be a hazai győzelmet, míg a végeredményt a harmadik felvonás végén a végül három ponttal záró Sarah Fillier állította be.

Ezzel a győzelemmel eldőlt, hogy Kanada már semmiképpen nem végezhet a harmadik helynél hátrébb a csoportban, míg Japán maximum a második lehet.