Jégkorong-vb: sokáig tartotta magát, mégis simán kikapott Ausztria

S. B.S. B.
2023.05.16. 17:40
Hiába tartották magukat, hat gólt kaptak az osztrákok (Fotó: IIHF)
A finn-lett közös rendezésű elit jégkorong-világbajnokságon a magyar válogatottal egy csoportban szereplő Ausztria sokáig tartotta magát Dániával szemben, végül azonban nem bírta a hajrát, és 6–2-es vereséget szenvedett, míg a B-csoportban Norvégia viszonylag izgalommentes meccsen 1–0-ra nyert Szlovénia ellen.

DÁNIA–AUSZTRIA

A csapatok tornán játszott első két meccséből kiindulva sokan gondolhatták, hogy a dánok az egyértelműen uralják majd a mérkőzést az első percektől fogva, de ez nem így történt. Az osztrák gárda nagyon összeszedetten játszott, szépen állította meg a skandinávok támadásit. A 10. percben egy kipattanó lövéssel csak megszerezte a vezetést Dánia. Nem hátráltak meg azonban az osztrákok, és a második periódusban gyönyörű góllal ki tudtak egyenlíteni, igaz, az örömük nem tartott sokáig, mert perceken belül ismét gólt szereztek a dánok, akik a 47. percben növelték előnyüket. A hajrában ugyan közelebb zárkózott Ausztria, de Dánia erre három góllal válaszolt, így összességében simán felülkerekedett 6–2-re.

Ezzel a vereséggel Ausztria továbbra is nyeretlen, ami a magyar válogatott szempontjából a legjobb, ami történhetett.

SZLOVÉNIA–NORVÉGIA

Mindkét gárda két vereséggel kezdte a tornát, így nem sok jóra lehetett számítani a találkozótól, ami be is következett, hisz viszonylag izgalommentes meccs kerekedett az összecsapásból. A 15. percig nem is láthattunk gólt, akkor a norvég Thomas Berg-Paulsen szépen vezette el a védők mellett a korongot, majd pontosan lőtt a felső sarokba. Ezt követően teljes mértékben leült a mérkőzés, próbálkoztak ugyan a felek, de gólig már egyikük sem tudott eljutni – maradt az 1–0.