Jégkorong-vb: feljutottunk – Litvánia legyőzte Romániát!

2022.05.07. 17:46
Ismét ott leszünk az elit-világbajnokságon (Fotó: Dömötör Csaba)
Litvánia szoros mérkőzésen 5–4-re legyőzte Romániát a férfi jégkorong divízió 1/A-s világbajnokság negyedik mérkőzésén Ljubljanában, így a mieink az utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül biztosan ott lesznek a jövő évi elit-vb-n.

A románok nagyon jól kezdték az életben maradásért zajló mérkőzésüket, az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert, de a második felvonás végére már 3–3 volt az állás. Végül a litvánok az utolsó hat percen belül kétszer is beköszöntek, így hiába szépítettek a románok, 5–4-re kikaptak.

Litvánia győzelmének köszönhető már biztos, hogy Magyarország a második helyez a divízió 1/A-s világbajnokságon, és hét év után ismét kiharcolta, hogy részt vehessen az elit-világbajnokságon. Korábban 2009-ben és 2016-ban volt erre példa.

A mieink Románia ellen zárják majd a tornát május 8-án, vasárnap 15.30 órától.

Magyarország–Románia – élőben az NSO-n!

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Dénes Szilárd (szöveg), Dömötör Csaba (fotó), Pusztai Viola (videó)

A sárga mezes litvánok győzelme jól jött a mieinknek (Fotó: Dömötör Csaba)