Jégkorong: háromgólos Fradi-vereség a Kontinentális Kupában

2021.10.23. 18:31
Ezúttal nem tudott nyerni az Ferencváros (Fotó: FTC-Telekom)
Pénteken győzelemmel kezdte a Ferencváros a második számú európai jégkorongsorozat (Kontinentális Kupa) második körét, szombaton azonban 4–1-re kikapott a Tüskecsarnokban az ukrán Szokol Kijev ellen.

Pénteken az FTC-Telekom 8–1-re legyőzte az észt bajnok Tartu Välkot a Kontinentális Kupa második körének első mérkőzésén, szombaton pedig az ukrán Szokol Kijev várt rá a Tüskecsarnokban.

Alig több mint két perc elteltével már vezettek is az ukránok, majd a harmad hajrájában megduplázták előnyüket. A második játékrészben a Fradi volt jobb, és Nagy Gergő korai találatával szépíteni is tudott.

Az utolsó harmad felénél Ruban Anton visszaállította a két csapat közti kétgólos különbséget, majd az utolsó másodpercekben is betalált, így 4–1-re győztek a kijeviek.

A finn Rasmus Kulmala egyébiránt nem lépett pályára az FTC-ben, és a vasárnapi, Riga elleni meccset is kihagyja.

Forrás: IHHF

A szurkolók ünnepi molinója (Fotó: FTC-Telekom)

JÉGKORONG
Kontinentális Kupa, 2. kör, (a 8 közé jutásért)
2. forduló (Budapest, Tüskecsarnok)

FTC-TELEKOM–SZOKOL KIJEV (UKRÁN) 1–4 (0–2, 1–0, 0–2)
FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Kärmeniemi, Boros, Nagy G., Fowlie, Tóth A. – Bán, McFadden, Kóger, Tamminen, Somogyi – Hegyi, Sarcia, Hajós, Pavuk, Tóth G. – Seregély, Farkas, Roczanov, Galántai. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Sokol Kijev: Kubritszkij (Ohandzsanyan) – Mazuga, Alekszejev, Kuzsmenko, Ruban, Miknov – Kairullov, Ribalko, Szimcsuk, Jeliszejenko, Pavlenko – Platonov, Letov, Andrusenko, Nyimenko, Vasziljev – Sziszak, Szmirnov, Davidov, Tihomirov – Korzsiletszki. Vezetőedző: Oleg Safarenko.
Gólok: Nagy G. (22:30, Fowlie, Pavuk), illetve Vasziljev (02:12, Nyimenko), Korzsiletszki (16:13, Letov, Szimcsuk), Ruban (51:18, Kairullov), Ruban (59:39)
Kapura lövések: 23:48 (4:21, 10:15, 9:12)
Védések: 44:22 (19:4, 15:9, 10:9)
Kiállítás percek: 12:10 (6:4, 4:4, 2:2)