Jégkorong, EBEL: 6-2 - a Volán megnyitotta a gólcsapot

2014.10.24. 21:28
Jeff Lovecchio öröme érthető: két góllal járult hozzá a fehérváriak sikeréhez (Fotó: Mirkó István)
Az EBEL alapszakaszának pénteki játéknapján a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata hazai pályán 6–2-es győzelmet aratott a Linz felett.

A Volán számára kiválóan kezdődött a mérkőzés, hiszen Kovács Csaba és Frank Banham góljainak köszönhetően már az első harmad közepére kétgólos előnyre tett szert. A Linz azonban jelezte, nem szabad leírni, és a kanadai jégkorongozó találata után kevesebb mint negyven másodperccel Jason Ulmer jóvoltából szépített (2–1).

A második játékrészből tizenhárom másodperc telt el, amikor Brian Lebler találatával egyenlítettek a vendégek, de örömük nem sokáig tartott, mert bő egy perccel később Brandon Marino zárt le góllal egy emberelőnyös szituációt. A harmad közepén Michael Boivin is eredményes volt létszámfölényben, így a mérkőzés feléhez érve újfent kétgólos előnyt kovácsolt a Volán (4–2).

A harmadik húsz perc már teljes mértékben a mieinkről szólt, akik két újabb góllal fölényessé tették győzelmüket. Az amerikai Jeff Lovecchio öt az öt ellen, majd emberfórban is betalált, így a székesfehérvári együttes 6–2-es győzelmet aratott a játéknapot megelőzően még harmadik helyen álló Linz felett, és feljött az EBEL tabellájának ötödik helyére.

Székesfehérvár, 3416
néző. Vezette: Erd, Smetana, Wassmer (osztrákok), Nagy A. (magyar)
VOLÁN:
ROBINSON – BOIVIN 1 (1), Ejdepalm – LOVECCHIO 2, SARAUER (2), BANHAM 1 (2) – Wehrs (2), Szirányi B. (1) – KOVÁCS CS. 1 (1), Sikorcin (1), MARINO 1 (1) – Orbán, Tokaji – Benk, Nemes, Németh A. – Reiter, Hetényi P. – Kocsis, Erdély, Vincze
LINZ:
Ouzas – Murphy, R. Lukas – Lebler 1, Moran (1), ULMER 1 – Dorion (1), MacDonald (1) – Kozek, Hisey, Hofer – Mitterdorfer, Fechtig – Iberer, Oberkofler, Rau – Mayrhauser, Macierzynski – Spannring, P. Lukas, Baumgartner
Gólok. 5:03: Kovács Cs.
(Marino, Sikorcin, 1–0). 9:40: Banham (Sarauer, Boivin, 2–0). 10:18: Ulmer (Moran, 2–1). 20:13: Lebler (MacDonald, Dorion, 2–2). 21:23: Marino (Kovács Cs., Szirányi B. – emberelőny, 3–2). 29:46: Boivin (Banham, Wehrs – emberelőny, 4–2). 45:44: LoVecchio (Sarauer, 5–2).

További eredmények: Dornbirner–Salzburg 4–5 (1–2, 0–0, 3–3), Klagenfurt–Znojmo 4–1 (1–0, 0–1, 3–0), Vienna Capitals–Innsbruck 6–1 (2–0, 2–1, 2–0)

1. Vienna Capitals 14 12 2 39–22 +17 24
2. Graz 13 7 2 2 2 42–30 +12 20
3. Salzburg 13 9 1 3 56–33 +23 19
4. Linz 12 8 1 3 50–28 +22 18
5. Sapa Fehérvár AV19 13 6 1 6 45–46 –1 14
6. Innsbruck 13 3 3 1 6 38–43 –5 13
7. Znojmo 13 6 7 49–45 +4 12
8. Klagenfurt 12 5 2 5 28–34 –6 12