Erste Liga: hosszabbítás után nyert Debrecenben az Újpest

MTI, K. T. I.MTI, K. T. I.
2021.12.26. 21:30
Benk András hosszabbításban szerzett gólja győzelmet ért az Újpestnek (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Az Újpest hosszabbítás után 6–5-re nyert a Debrecen vendégeként a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi mérkőzésén.

Mindkét csapat teljes kerettel tudott kiállni, így nagyon látványos és magas iramú volt a mérkőzés. Gyors újpesti gólra hamar érkezett válasz Berta Ákos révén, ám amikor másodszor is vezetést szerzett az UTE, akkor Rajna Miklós többször bravúrral védett. Az első harmad utolsó perce újabb fővárosi találatot hozott, Jack Suter egyedül tört kapura és Hetényi Zoltán nem tudott védeni. Ám bő fél perc múlva a házipontkirály Rastislav Spirko szépített.

A második harmad első felében tovább fokozta a tempót az UTE, hibára kényszerítette a hazaiakat, és 5–2-re meglépett. Ám egy emberelőny, és Berta újabb találata erőt adott a DEAC-nak, amely feljött 5–4-re.

A záró játékrészben minden erejét mozgósította a DEAC, és az utolsó percben, emberelőnyben összejött az egyenlítés (5–5). Jöhetett a hosszabbítás, ebben emberelőnyhöz jutott az UTE, és Benk András közelről nem hibázott két szép passzt követően.