Erste Liga: győzelemmel zárt, a BJAHC nyerte az alapszakaszt

2023.02.05. 20:22
A Magyar Kupa-győztes Budapest JAHC végzett az élen a jégkorong Erste Liga alapszakaszában, miután vasárnap hosszabbításban 4–3-ra legyőzte az Újpestet.

A kék mezes BJAHC nagy csatában harcolta ki a győzelmet az Újpest ellen (Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC)

A BJAHC-nak egy pontra volt szüksége az elsőséghez, saját közönsége előtt pedig kettőt is bezsebelt azzal, hogy Schlekmann Márk hosszabbításbeli góljával legyűrte a lila-fehéreket.

A DVTK Jegesmedvék legénysége könnyed debreceni diadalával harmadikként zárta az alapszakaszt, és megszerezte az azzal járó ellenfélválasztási jogot.

Az FTC valós téttel nem bíró mérkőzésen győzte le a FEHA19-et Ajkán: a legutóbb döntős és magyar bajnok Ferencváros már az előző fordulóban biztosította ötödik pozícióját, a székesfehérvári alakulat – amely sorozatban 14. vereségét szenvedte el – már nem mozdulhatott el az utolsó pozícióból a tabellán.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC–UTE 4–3 (1–1, 0–0, 2–2, 1–0) – hosszabbítás után
Újpesti jégcsarnok, 935
néző. V: Nagy A., Haszonits, Balla, Váczi D.
BJA HC: Farkas R. – Pozsgai, Szabó B. 1 / Gőz, Garát / Vorobjov 1 (1), Tóth Gergely / Ádám, Dóczi – Culigin, Galoha, Molnár B. / Elo (1), Viikilä (1), Schlekmann 1 / Nagy Krisztián 1, Tóth R., Szita (1) / Ritter (1), Ravasz, Weidemann. Edző: Kangyal Balázs
UTE: Rajna – Balázsi, Jekunen / Kiss D. (2), Ph. Kiss (1) / Erdőhelyi, Pokornyi – Benk 1 (1), Just (1), Pereszunko 1 / Kiss P., Németh A., Shirley / Balogh B., Kovács S. (1), Nemes 1. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 54–30
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. –
Kangyal Balázs:
– A sportpszichológia mérkőzése volt a vasárnapi. Amikor ekkora nyomás nehezedik a játékosokra, nem lehet elvárni tőlük, hogy tökéletesen játsszanak. Három-négy játékosunk sérülten lépett jégre, mert nem akart kimaradni az utolsó meccsből az alapszakaszban. Ha a Gyergyó nyeri meg az alapszakaszt, az is igazságos lett volna, de mi is megérdemeljük a sikert, még ha ahhoz szerencse is kell néha.
Virág Csaba: – Egyik csapat sem játszott jó mérkőzést. Körülményesen és lassan folyt a meccs. Volt lehetőségünk arra, hogy nyerjünk a BJA ellen, de ahhoz, hogy több gólt szerezzünk, nem elég lőni, el is kell találni a kaput. Három játékosom is belázasodott reggelre, ezért játszottunk csak három sorral, de reméljük, a rájátszás selejtezőjére felépülnek a felnőtt hokisaink.

DEBRECENI EAC–DVTK JEGESMEDVÉK 1–5 (0–1, 0–3, 1–1)
Debrecen, 450
néző. V: Tóth R., Varjú, Kövesi, Vincze D.
DEAC: Gönczi – Jakabfy, Zalamaj / Bogesics , Szoszunov / Bukor, Vokla – Mihalik A., Spirko, Dalecky / Izacky 1, Novotny (1), Révész (1) / Molnár D., Versich, Sági Martin / Mihalik G., Kozma F., Mazzag. Edző: György József
DVTK: VORIS – Kiss R. 1, Vojtkó (1) / Wehrs (1), Ilvessuo / Bennett, Szirányi B. / Skrabov, Pecsét – Galajda, Razumnjak (1), Miskolczi 1 / Berdnyikov (2), PÁTERKA 1 (1), Kulesov (1) / Mattyasovszky (1), LÖVEI 2, Blasko / Vas J. (1), Ritó, Farkas M. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 32–33
Gól – emberelőnyből: 0/4, ill. 2/3
György József:
– Felkészülési találkozónak tekintettük a meccset, ezért is pihentettem Hetényi Zolit, de sajnos semmi sem valósult abból, amit elterveztünk. Bosszantó hibáinkat kihasználta a Miskolc, emberelőnyben egy gólt sem lőttünk, ellenben kaptunk egyet. Nem vitás, hogy a DVTK megérdemelten nyert.
Tokaji Viktor: – Egyértelműen azért jöttünk Debrecenbe, hogy megszerezzük a három pontot, amivel az alapszakasz harmadik helyét elérjük. Azt hiszem, a játék minden elemében jobbak voltunk, mint a debreceniek. Sokat dolgoztunk az elmúlt hetekben, jó volt látni, hogy ez a teljesítményünkön is meglátszott.

FEHA19–FTC-TELEKOM 1–3 (1–1, 0–0, 0–2)
Ajka, 843
néző. V: Németh M., Timár, Árkovics G., Fényi S.
FEHA19: Márkus – Racsinszkij, Dobmayer / Mingazov, Reiter A. / Dolinar, Kóger B. / Salamon – Cizas, Mayer, Németh Z. / Balasits, Dézsi Barnabás, Keceli-Mészáros / DOBOS (1), FEKETE A. 1, Zezelj / Nagy Á., Györffy. Edző: Anatolij Bogdanov
FTC: FÖLDES – Hrabal, Marva / Kärmeniemi, Seregély / Boros, Mesikämmen – KESTILÄ, Sailio (1), Sointu (1) / Kreisz B. 1, TÓTH A. (2), TURBUCZ 2 (1) / Bán, Farkas Lőrinc, Galántai / Kozma D., Kucsma. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 18:42
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 5/1
Anatolij Bogdanov:
– A kezdésünk nem volt az igazi, de visszakapaszkodtunk, sikerült egyenlítenünk is. A második harmad első tíz percében nem tartottuk úgy a korongot, ahogyan szerettük volna, viszont az emberhátrányoknál jól dolgoztunk. A harmadik harmadban megvoltak a lehetőségeink, de két hiba eldöntötte a mérkőzést.
Fodor Szabolcs: – Az utolsó mérkőzés volt az alapszakaszban, egyik csapat sem tudott már elmozdulni a helyéről. Pluszmotiváció volt, hogy Ajkán rendezték a meccset, hiszen telt ház előtt játszhattunk egy gyönyörű csarnokban. Fontos volt, hogy sikerrel fejezzük be az idény ezen szakaszát.

10. FEHA19363132975–168–9314

Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmények rangsoroltak. Az első hat helyezett a negyeddöntőbe jutott, a 7–10. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé jutásért.