Erste Liga: a Brassó nyolcgólos meccsen nyert a FEHA19 ellen

D. Á.D. Á.
2023.01.27. 20:10
Papírforma-eredmény született Brassóban (Fotó: FEHA19)
A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján a Coronva Brasov 5–3-ra legyőzte a FEHA19-et.

Hiába került már a harmadik percben előnybe a FEHA19, a Corona Brasov hamar átvette az irányítást – az első harmad 15. percében Szabó Pál Krisztián kiegyenlített, majd Kóger Dániel duplájával a második játékrészben a hazaiak 3–1-es vezetéshez jutottak.

A fehérváriak összeszedték magukat – a harmadik hazai gól után összejött a szépítés, majd az utolsó harmad derekán Mayer Zsolt találatával 3–3-ra módosult az eredmény.

A hajrában viszont érvényesült a papírforma,az amerikai Jared VanWormer és a kanadai Owen Williams is gólt ünnepelhetett, a brassói gárda pedig 5–3-ra megnyerte a mérkőzést.

Az erdélyi együttes a tabella negyedik helyét foglalja el, a fehérvári csapat csak a tizedik.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
CORONA BRASOV (romániai)–FEHA19 5–3 (1–1, 2–1, 2–1)
Brassó, 1100      néző.      V:      Mihai (román), Rédai, André (romániaiak), Stefan (román).
BRASSÓ:      Toth – Sweeney, Clarke / O. Williams      1, Garcia / Bors, Boriszenko      (1)      / Gajdó T. – KÓGER D.      2, Schaber, VANWORMER      1 (1)      / Valchar      (1),      Gliga, DOMINGUE      (2)      / Szabó K., Sills      1 (1),      Gajdó B. / Antal, Buda, R. Vasile.      Edző:      Dave MacQueen
FEHA19:
Tóth K. – Kóger B., Mingazov / Dolinar, RACSINSZKIJ      1      / Reiter A., Nagy Á. / Bajkó B., Györffy – Moksancev      (1),      CIZAS      (1),      Ambrus Cs.      1 / Keceli-Mészáros      (1),      Fekete, Zohovs / Mayer      1, Farkas László, Németh Z. / Dobos, Alapi, Dézsi Barnabás.      Edző:      Anatolij Bogdanov
Kapura lövések:      47–23.      Gól – emberelőnyből:      11/2, ill. 7/1.      Fegyelmi büntetések:      nagybüntetés (Kóger B.), végleges fegyelmi büntetés (Sills)
Dave MacQueen:
– Óvatosnak kell lennem, mit mondok, de elképesztően sok emberhátrányos percet kellett kivédekeznünk. A bekkjeink remekül blokkoltak, főleg Owen Williams, aki öt a három elleni játéknál háromszor vagy négyszer állta a pakk útját.
Anatolij Bogdanov:
   – A Brassó jobban sáfárkodott a lehetőségeivel, mint mi – elsősorban az emberelőnyökre gondolok. Ezen mindenképp javítanunk kell, de összességében óriási kihívás a Corona otthonában tisztesen helytállni. A legjobb formánkat hoztuk, kis szerencsével nyerhettünk is volna, erre büszkék lehetünk.

1. Gyergyói Hoki Klub 34 23 2 2 7 145–89 +56 75
2. Budapest Jégkorong Akadémia 33 22 3 1 7 148–81 +67 73
3. DVTK Jegesmedvék 34 18 4 2 10 113–90 +23 64
4. Corona Brasov 35 18 4 2 11 117–98 +19 64
5. FTC-Telekom 33 16 2 2 13 108–99 +9 54
6. Sport Club Csíkszereda 34 11 6 5 12 118–118 0 50
7. DEAC 34 15 1 3 15 116–120 –4 50
8. UTE 34 9 2 4 19 106–128 –22 35