Erste Liga: a Brassó nem adott le nevezést, a DVTK indulása is kérdéses

MTI/ CS. B.MTI/ CS. B.
Vágólapra másolva!
2021.07.24. 11:26
null
Az előző idényben döntős Corona Brasov nem adott le érvényes nevezést (Fotó: Brasov Wolves)
A legutóbbi idényben döntős Corona Brasov nem adott be érvényes nevezést, a DVTK Jegesmedvék indulása pedig még kérdéses a jégkorong Erste Ligában.

 

A sorozat honlapja szerint a 2021–22-es szezon változatlan létszámmal, de változó összetételben rajtolhat szeptemberben: a csapatnevezési határidőig nyolc magyarországi és két erdélyi együttes nyújtott be érvényes nevezést a következő bajnoki évadra, azonban az előző idényben döntős Corona Brasov nincs köztük.

A legutóbbi három idényt a szlovák Extraligában töltő DVTK Jegesmedvék csapata ugyanakkor igen, viszont esetében kiemelik, hogy még nem zárultak le a szlovák féllel folytatott tárgyalásai, így elképzelhető, hogy mégsem csatlakoznak a magyar bázisú nemzetközi ligához.

A Román Jégkorongszövetség tájékoztatása szerint éves közgyűlésük azzal a feltétellel járult hozzá az erdélyi csapatok részvételéhez, ha az Erste Liga mindhárom klubjuk nevezését befogadja, ellenkező esetben egyikük sem lehet részese a versenysorozatnak.

„A liga a román szövetség ultimátumként értelmezhető feltételét visszautasítja, mert egy olyan klub nevezését, amely azt határidőig nem nyújtotta be, sőt mulasztását az RJSZ döntését követően sem pótolta, lehetetlen befogadni" – áll a liga közleményében.

Hozzáteszik: az Erste Liga vezetősége hivatalos formában tájékoztatta az RJSZ-t arról, hogy a ligába való nevezés szabályai rögzítettek, valamennyi résztvevő számára előzetesen ismertek, így örömmel fogadják mindazon sportszervezetek csapatait, amelyek ezeknek a szabályoknak megfelelnek.

Legfrissebb hírek

Együttműködik a Budapest Jégkorong Akadémia HC és a Ferencváros

Jégkorong
2025.09.16. 19:12

Kétmeccses eltiltást kapott a DEAC légiósa

Jégkorong
2025.09.16. 16:19

Erste Liga: fölényesen nyert otthon a címvédő Gyergyó

Jégkorong
2025.09.14. 18:53

Erste Liga: öt góllal nyert a címvédő Gyergyó a nyitányon

Jégkorong
2025.09.12. 20:07

ERSTE LIGA, ADATBANK, 2025–2026

Jégkorong
2025.09.12. 13:32

Fradi nélkül, határon túli fordulóval kezdődik az Erste Liga idénye

Jégkorong
2025.09.12. 08:48

Történelmi idényt kezd meg a Fehérvár és az FTC az osztrák hokiligában

Jégkorong
2025.09.12. 08:16

Nyakunkon az Erste Liga, összegyűltek a csapatok képviselői

Jégkorong
2025.09.09. 16:35
Ezek is érdekelhetik