EBEL: nyitásként vereséget szenvedett a Fehérvár Grazban

2019.02.12. 21:29
Vereséggel kezdtek Hartyék (Fotó: Facebook.com/FehervarAV19)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának felsőházában az első mérkőzésén az alapszakaszt megnyerő Graz 99ers otthonában 5–3-ra kikapott az alapszakasz hatodik helyén végző Fehérvár AV19.

A fehérváriak három év távollét után térhetnek vissza a rájátszásba – a felsőházba jutott gárdák automatikusan ott lesznek a playoffban –, ám addig a lehető legtöbb pont összegyűjtése lehet a legfontosabb a felsőházban Hannu Järvenpää vezetőedző csapatának. Nos, ez az, ami az alapszakaszt megnyerő Graz otthonában nem sikerült.

Pedig nagyjából a mérkőzés feléig jól tartotta magát az AV19, hiszen ugyan a Graz az első harmad felénél és a második húsz perc elején is betalált, a Volán mindkétszer öt percen belül egyenlíteni tudott: előbb Stipsicz Bence, majd Harri Tikkanen egalizált.

A második játékrész második felében aztán már válasz nélkül maradt a hazaiak két újabb gólja, így 4–2-es hátránnyal fordult a Fehérvár a záró harmadra, amely a korábbiakban megtapasztalt koreográfiának „megfelelően” grazi góllal, s gyors vendégválasszal indult – megint Tikkanen talált be

Több gól viszont már nem esett, maradt az 5–3 a Graz javára, amely ebben az idényben először győzte le rendes játékidőben a székesfehérvári együttest. A Fehérvár AV19 vereséggel kezdte a felsőházi szereplést, a javítási lehetőség három nap múlva pénteken, hazai pályán a Klagenfurt ellen következik.

Rahm
Jakobsson, Caito (1) – Johansson 1, Weihager 1 (1) – Setzinger, Egger (1) – Soritz
Hamilton 1, Garbowsky (1), Ograjensek – Oberkofler (1), Oleksuk (1), Grafenthin (1) – King, Yellow Horn 1, Loney (1) – Kainz 1, Moderer, Zusevics
Edző: Doug Mason
FEHÉRVÁR: Carruth
Harty, Szabó Dániel – Caruso, Wishart – Stipsicz 1 (1), Tikkanen 2
Erdély Cs., Hári J., Sarauer – Luttinen (1), Koskiranta, Sofron – Meland (2), Reisz, Phillips (1) – Szita
Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Kapura lövések: 33–26

Hannu Järvenpää: – A mérkőzés elején nem voltunk élesek, a hazai csapat viszont igen. Mégis a második harmadban veszítettük el a meccset. De nem azért kaptunk ki, mert olyan rosszul jégkorongoztunk volna, hanem azért, mert a Graz nagyon jó volt. A következő fordulóig, péntekig nyilván újranézem majd ennek a bajnokinak a felvételét, és igyekszünk kijavítani a hibáinkat a Klagenfurt elleni rangadóig. Van időnk a javulásra, és nem leszünk esélytelenek, de ahhoz sokkal jobban kell majd játszanunk, mint ahogy ezúttal sikerült.

Vienna Capitals–Bozen 4–0 (0–0, 2–0, 2–0)
Klagenfurt–Salzburg 6–2 (2–1, 2–1, 2–0)