EBEL: a Fehérvár ötször válaszolt a grazi gólra

2015.12.20. 19:43
A Fehérvár AV 19 5–1-re győzött otthon a Graz ellen az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának 33. fordulójában.

A Vienna Capitals elleni pénteki vereség után a Volánnak gyakorlatilag kötelező volt a győzelem a Graz ellen, ehhez képest a 12. percben a vendégek szerezték meg a vezetést. 0–1

Ha az első szünetet nem számítjuk, a Fehérvár egy perc alatt fordított: az első harmad utolsó percében Bodo Christopher, a második harmad első percében Nagy Gergő volt eredményes. 2–1

Volt még egy parádés percük a hazaiaknak, a második játékrész közepén, amikor Ryan Martinelli emberelőnyből, Nagy Gergő azonos létszámnál talált be. 4–1

A záró húsz percben is a Volán játszott fölényben, ez még egy gólt eredményezett, az 57. percben Chris Francis állította be az 5–1-es végeredményt. A magyar csapat 2–2-re alakította a Graz elleni idénybeli mérlegét.0–1

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 33. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV 19–MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS (osztrák) 5–1 (1–1, 3–0, 1–0)
Székesfehérvár, 3284
néző. V: Dremelj (szlovén), Siegel, Hofstätter, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Martinelli 1, Brocklehurst (2), Sárpátki, Nagy G. 2, Kóger (2) – Varga A., Wehrs (2), Bartalis, Sarauer (1), Kovács Cs. – Manavian (1), Szirányi B. Bodo 1 (1), Francis 1 (1), B. Orban – Orbán A., Vincze P., Sikorcin, Benk. Edző: Rob Pallin
GRAZ: Dahm – Kovacevic, Mitchell, Woger, Fornataro, Brophey – Kranjc (1), Petrovitz, Feichtner, Almtorp, Poulsen (1) – Strohmeier, Konradsheim, Zusevics, Werner 1, De Simone – Zierer, Natter, Pinter, Pirmann. Edző: Ivo Jan
Rob Pallin:
– Két csapatunk van, amelyik az első harmadban játszik, és amelyik a másik kettőben: utóbbi nagyon jó, gyors és hatékony. Sokat jelent ez a győzelem, mert nagyon kemény idény ez a sok sérüléssel, volt, hogy több hiányzónk volt, mint akik játszani tudtak... Kíváncsi vagyok, meddig jutunk a teljes keretünkkel.
Ivo Jan: – Négy nap alatt ez volt a harmadik meccsünk, csak öt bekkünk maradt, és elfáradtunk. Ennek következtében szétestünk, és a második harmadban elveszítettük a meccset. Igyekeztünk, de a Fehérvár megérdemelten nyert.