EBEL: a Fehérvár 0–2-ről verte meg a sereghajtót

2018.11.23. 20:08
Eric Meland gólja után már nem kellett izgulni a Volán győzelme miatt (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata kétgólos hátrányból felállva 4–2-re legyőzte hazai környezetben a sereghajtó Villachot az EBEL pénteki játéknapján.

A tizenkét csapatos EBEL utolsó helyén álló Villach úgy érkezett a Volánhoz, hogy az eddigi kilenc idegenbeli mérkőzését elveszítette. A második harmad elején úgy nézett ki, hogy az osztrák együttes negatív szériája Székesfehérváron megszakadhat – merthogy a 26. percben a vendégek 2–0-ra vezettek –, ám a Villach második gólja után alig több mint egy perccel Sarauer Andrew emberelőnyből szépített (1–2), majd két és fél perccel később Erdély Csanád döntetlenre alakította az állást (2–2).

A záró harmadban sokáig nem esett újabb gól, aztán az 55. percben megvillant Sille Timotej, aki gyönyörűen elhúzta a korongot a kirontó Villach-kapus mellett, és higgadtan az üres kapuba emelt (3–2). Az utolsó percbe lépve a vendégek lehozták a kapusukat, de ezt a Volán másodpercek alatt megbüntette, Eric Meland találatával biztossá vált a siker (4–2).

A Fehérvár egy héten belül másodszor fordított kétgólos hátrányból – november 17-én a Dornbirnt győzte le 0–2-ről 3–2-re –, így hazai jégen a legutóbbi négy mérkőzéséből a harmadikat nyerte meg. A Volánnál (21) több pontot saját közönsége előtt eddig csak a Graz és a Vienna Capitals (25-25) szerzett az EBEL jelenlegi idényében.

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV 19–VILLACH (osztrák) 4–2 (0–1, 2–1, 2–0)
Székesfehérvár, 3210
néző. V: Fichtner, Smetana, Gatol (osztrákok), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty, Szabó D. – Caruso (2), Meland 1 – Stipsicz, Tikkanen (1) – Glenn (1) – Kóger D., Hári J., Kuralt (1) – Szabó K., Koskiranta (3), Erdély Cs. 1 – Sille Timotej 1, Sarauer 1, Phillips – Sárpátki, Reisz, Szita. Edző: Hannu Järvenpää
VILLACH: Bakala – Pelech (1), Fraser – Bacher, Schlacher – Wolf, DeSantis – Winkler – Pollastrone, Sharp, Down – Lahoda 1, Goumas (1), Alderson (1) – N. Petrik (1), F. Maxa 1, Spannring – Lanzinger, Brunner, Wohlfahrt. Edző: Gerhard Unterluggauer
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Kapura lövések: 38–25
Hannu Järvenpää:
– A Villach jól hokizott, főleg kiválóan védekezett, leszűkítette a területeket, mi viszont megtaláltuk az utat a győzelemhez. Mindig sokat lendít az önbizalmon, ha egy-két gólos hátrányból visszajön egy csapat, mi pedig nem először voltunk képesek erre. A Villach elleni idegenbeli meccsünk volt talán a legrosszabb teljesítményünk az idényben, ahhoz képest hatalmas a javulás.

További eredmények: Dornbirn–Innsbruck 5–3, Linz–Graz 5–2, Medvescak Zagreb–Klagenfurt 2–4, Bozen–Znojmo 1–2

1. Graz 21 10 5 2 4 79–57 +22 42
2. Bozen Südtirol 21 12 2 1 6 60–45 +15 41
3. Klagenfurt 20 11 2 3 4 59–41 +18 40
4. Vienna Capitals 20 11 3 6 61–54 +7 39
5. Salzburg 20 10 1 2 7 81–58 +23 34
6. Linz 21 9 1 3 8 59–62 –3 32
7. Innsbruck 21 6 4 3 8 77–79 –2 29
8. Znojmo 20 8 3 9 56–66 –10 27