Jégkorong: visszalép az osztrák ligától a Bratislava Capitals

2022.07.29. 13:10
A szlovák Bratislava Capitals hivatalos Facebook-oldalán közölte, visszalép az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (ICEHL) 2022–2023-as idényétől, így a liga minden bizonnyal 13 csapattal – köztük az előző idényben fennállása során először döntőbe jutó Fehérvár AV 19-cel – rajtol ősszel.

A jegkorongblog.hu beszámolója szerint a pozsonyiak közleményéből kiderül, a visszalépésre a csapat főszponzora ellen indított negatív médiakampány miatt került sor.

„Néhány hete negatív médiakampányt indítottak a főtámogatónk, az iClinic márka és annak orvosai ellen. Az utolsó pillanatig hittünk a helyzet javulásában, de ez nem történt meg. Ezért sajnálattal közöljük, hogy az iClinic Bratislava Capitals jégkorongklub ebben a formában visszalép a bajnokságtól és befejezi a működését” – áll a közleményben.

A pozsonyiak 2020-tól szerepeltek az osztrák ligában, de csak az első idényüket tudták végigjátszani, ugyanis az előző bajnokságtól is visszaléptek, miután egy játékosuk és a klubigazgatójuk néhány napon belül elhunyt.

Legfrissebb hírek

Osztrák jégkorongliga: az FTC-nél marad a Bálizs, Nagy kapuskettős

Jégkorong
2026.06.22. 16:01

A magyar és a fehérvári hoki legendájára emlékeznek

Jégkorong
2026.06.17. 15:38

Magyar válogatott csatárral erősít az FTC férfi jégkorongcsapata

Jégkorong
2026.06.16. 18:35

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46

Svéd védővel erősített a Fehérvár

Jégkorong
2026.06.15. 13:39

Három finn csatár marad a Ferencváros jégkorongcsapatánál

Jégkorong
2026.06.13. 16:48

Osztrák jégkorongliga: tizenegyen hagyják el az FTC-t

Jégkorong
2026.06.05. 16:11

Ortenszky Tamással erősített a Ferencváros jégkorongcsapata

Jégkorong
2026.06.03. 21:07
Ezek is érdekelhetik