Erste Liga: 9 meccses eltiltást kapott a brassói „kukadémon”

Vágólapra másolva!
2021.11.30. 10:59
null
Dühroham felsőfokon Hunt előadásában...
A hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) vasárnapi játéknapján a Brassó kanadai támadója, Garet Hunt emlékezetes balhét produkált, amikor a Csíkszereda elleni mérkőzésen a második harmad végén összeverekedett a nála másfél fejjel magasabb Láday Tamással, majd a közönségnek mutogatott, a játékvezetőkkel is balhézott, végezetül pedig egy szeméttárolót dobott a játéktérre. Az Erste Liga fegyelmi bizottsága alaposan megbüntette.

A Brasov Wolves kanadai légiósa, Garet Hunt vasárnap, a Csíkszereda elleni bajnoki második harmadának végén összeverekedett a nála másfél fejjel magasabb Láday Tamással, majd az őket szétválasztani igyekvő játékvezetőkkel is balhézott, végül, miután sikerült kitessékelni a jégről, a kispadról egy kukát hajított a pályára.

Az Erste Liga fegyelmi bizottsága hétfői ülésén megállapította, hogy Hunt a viselkedésével három súlyos szabálytalanságot is elkövetett, ezért úgy döntött, hogy összesen kilenc, azaz 9 (!) mérkőzésre szóló eltiltással büntették, ami azt jelenti, hogy legközelebb majd január 10-én, az UNI Győr ETO HC ellen léphet pályára.

A vasárnap délutáni meccs kapcsán az Erste Liga fegyelmi bizottsága az egyaránt fejre, nyakra irányuló ütésért kiállított Albert Zagidulin és Molnár Zoltán esetében 3, illetve 2 mérkőzésre szóló eltiltással büntetett.

HUNT ESETE VIDEÓN

Legfrissebb hírek

Megvan, mikor kezdődik az Erste Liga új idénye – hivatalos

Jégkorong
9 órája

Erste Liga: walesi edző a Brassónál

Jégkorong
2025.07.30. 17:48

Erste Liga: kialakult a bajnoki ezüstérmes DEAC kerete

Jégkorong
2025.07.29. 11:29

Horváth Bálint hazatért, és a BJAHC-hoz igazolt

Jégkorong
2025.07.25. 13:02

Vlagyiszlav Kulesov visszatér a DEAC-hoz

Jégkorong
2025.07.25. 11:54

Erste Liga: Mozer és Jeliszejev marad Debrecenben, Bucskin távozik

Jégkorong
2025.07.23. 18:29

A versenyhelyzet növelésével lépne közelebb a mezőnyhöz a Dunaújváros

Jégkorong
2025.07.19. 11:25

Erste Liga: hosszabbított KHL-bajnokával a DEAC

Jégkorong
2025.07.17. 10:03
Ezek is érdekelhetik