Jégkorong: Nagy Krisztiánék kárpótolni akarták a szurkolókat

MTI MTIMTI MTI
2018.11.11. 20:45
Nagy Krisztián, a magyar jégkorong-válogatott csatára szerint szombaton az olaszok elleni összecsapáson szerették volna kárpótolni a szurkolóikat, a fölényes győzelem alkalmával pedig sikerült is betartaniuk a szakmai stáb kéréseit.

A jégkorongozó az M1 aktuális csatornán vasárnap azt nyilatkozta: a rossz kezdés és a balszerencsés folytatás után a budapesti Négy Nemzet Torna utolsó mérkőzésén kárpótolni akarták a csalódott nézőket.

„Az olaszok ellen csapódott le, hogy szeretnénk valamit adni a szurkolóknak, illetve edzőinknek és saját magunknak is” – mondta Nagy Krisztián.

A magyarok a Tüskecsarnokban előbb szerdán 3–1-re kikaptak a kazahoktól, majd pénteken a dél-koreaiak elleni mérkőzés a jégfelület használhatatlansága miatt elmaradt, zárásként pedig szombaton 7–1-re legyőzték az olaszokat. A házigazda válogatott így a négycsapatos torna második helyen zárt.

A támadó elárulta: az interneten látott egy olyan videót, amelyen pénteken egy ausztriai összecsapást is hasonló okok miatt nem tudtak lejátszani.

„Az egy ilyen nap lehetett. Edzésen már találkoztam korábban ilyen jellegű technikai hibával, de mérkőzésem emiatt eddig még nem maradt el” – emelte ki. Hozzátette: a válogatott keret tagjai régóta nem találkoztak egymással, az idő rövidsége miatt lehetőségük sem volt, hogy ismét egy csapattá kovácsolódjanak.

„A kazah meccs előtt csupán egy edzésünk volt, pedig a szakvezetés új irányt szabott, és a találkozón új taktikát próbáltunk ki" – nyilatkozott Nagy Krisztián, aki hangsúlyozta, a változtatások a gyakorlatban nem működtek megfelelően a kazahok ellen, és kicsit talán félre is értették az edzői utasításokat. – Utána sikerült tisztázni ezeket a dolgokat, és az olaszok elleni mérkőzés már jól sikerült.”

A magyar együttes április 29. és május 5. között Asztanában a divízió I/A vb-n vesz részt, amelyen a házigazda kazahok mellett a dél-koreai csapattal, illetve a szlovén, a fehérorosz és a litván gárdával mérkőzik meg. Az első két helyezett szerepelhet majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

„Az olaszok ellen csapódott le, hogy szeretnénk valamit adni a szurkolóknak, illetve edzőinknek és saját magunknak is” – mondta Nagy Krisztián.

A magyarok a Tüskecsarnokban előbb szerdán 3–1-re kikaptak a kazahoktól, majd pénteken a dél-koreaiak elleni mérkőzés a jégfelület használhatatlansága miatt elmaradt, zárásként pedig szombaton 7–1-re legyőzték az olaszokat. A házigazda válogatott így a négycsapatos torna második helyen zárt.

A támadó elárulta: az interneten látott egy olyan videót, amelyen pénteken egy ausztriai összecsapást is hasonló okok miatt nem tudtak lejátszani.

„Az egy ilyen nap lehetett. Edzésen már találkoztam korábban ilyen jellegű technikai hibával, de mérkőzésem emiatt eddig még nem maradt el” – emelte ki. Hozzátette: a válogatott keret tagjai régóta nem találkoztak egymással, az idő rövidsége miatt lehetőségük sem volt, hogy ismét egy csapattá kovácsolódjanak.

„A kazah meccs előtt csupán egy edzésünk volt, pedig a szakvezetés új irányt szabott, és a találkozón új taktikát próbáltunk ki" – nyilatkozott Nagy Krisztián, aki hangsúlyozta, a változtatások a gyakorlatban nem működtek megfelelően a kazahok ellen, és kicsit talán félre is értették az edzői utasításokat. – Utána sikerült tisztázni ezeket a dolgokat, és az olaszok elleni mérkőzés már jól sikerült.”

A magyar együttes április 29. és május 5. között Asztanában a divízió I/A vb-n vesz részt, amelyen a házigazda kazahok mellett a dél-koreai csapattal, illetve a szlovén, a fehérorosz és a litván gárdával mérkőzik meg. Az első két helyezett szerepelhet majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

 

Legfrissebb hírek

Nagy Krisztián: Csak azokra a pillanatokra összpontosítottam, amikor megkapom a lehetőséget

Jégkorong
2026.05.20. 09:47

Kiss Dávid: Tudjuk, miről dönt a britek elleni meccs

Jégkorong
2026.05.19. 10:43

Nagy Krisztián került ki utolsónak a magyar férfi jégkorong-válogatott világbajnoki keretéből

Jégkorong
2026.05.14. 20:52

Nagy Krisztián: négy feljutás, négy kiesés és immár 100 élvonalbeli meccs

Labdarúgó NB I
2026.05.10. 11:01

Nagy Krisztián tudja, milyen duplázni és nyerni a Fradi ellen

Labdarúgó NB I
2026.03.22. 11:26

Erdély Csanád: Feljöttünk a víz fölé, és vettünk egy nagy levegőt

Jégkorong
2026.03.07. 09:35

Böde Dániel: Nekünk a dobogóért kell versenyben lennünk

Labdarúgó NB I
2025.09.02. 11:23

Nagy Krisztián távozik a magyar bajnok BJA jégkorongcsapatától, az FTC-nél folytatja

Jégkorong
2025.07.28. 11:05
Ezek is érdekelhetik