Hoki-vb: Svájc bejutott a nyolc közé, Finnország vár rá

2018.05.15. 14:45
A finnek nem bízták a véletlenre a csoportelsőség kérdését (Fotó: AFP)
Finnország legyőzte az Egyesült Államokat a dániai jégkorong-világbajnokság csoportkörének utolsó játéknapján, ezzel eldőlt, hogy a B-csoport élén zár, az egymás elleni eredménnyel megelőzve az amerikaiakat. Kedd kora délután az is eldőlt, hogy a negyeddöntőbeli ellenfele Svájc lesz.

A svájci válogatottnak valahogy le kellett győznie Franciaországot a negyeddöntőbe jutáshoz, és nem bízta a véletlenre a csapat. Az első harmadban 2–0, a második végén 3–0 volt az előnye, majd 4–0 után tudtak egyáltalán szépíteni a franciák. A vége 5–1 lett, kétség sem férhet ahhoz, hogy a svájciak megérdemelten jutottak a nyolc közé.

A B-csoport kora délutáni összecsapása ugyanilyen sima volt, ami azért meglepetés, mert az első hat meccsén az Egyesült Államok hárommal több pontot szerzett, mint Finnország. Azaz a finneknek szükségük volt mind a három pontra, hogy az egymás elleni eredmény döntsön a javára a csoportelsőségről.

Az amerikaiak 0–4-nél, a harmadik harmad felénél találtak be először, esélyük sem volt a pontszerzésre. A vége 6–2-es finn győzelem lett, s eldőlt, hogy a negyeddöntőben Finnország–Svájc és Egyesült Államok–Csehország mérkőzést rendeznek.

Kedden lesznek még izgalmak: az esti programban Svédország és Oroszország az A-csoport első, Dánia és Lettország a B-csoport negyedik (vagy délutáni kanadai kudarc esetén akár harmadik) helyéért játszik ki-ki meccset.