nemzetisport.hu 2018.04.14 10:39 Frissítve: 2018.05.20 23:32

82. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2018, DÁNIA

Május 4-én Koppenhágában és Herningben elkezdődött a 82. jégkorong-vb. A csoportküzdelmek május 15-én zárultak, s ekkor eldőlt, melyik két csapat esik ki a divízió 1/A-ba. A kieséses szakasz végén, május 20-án avatják az idei év világbajnokát. Adatbankunkban minden fontos információt megtalál a dániai tornával kapcsolatban.

 
EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
NEGYEDDÖNTŐ (május 17.)
57. mérkőzés: Svédország–Lettország (Koppenhága)3–2
58. m.: Egyesült Államok–Csehország (Herning)
3–2
59. m.: Oroszország–Kanada (Koppenhága)
4–5 – h. u.
60. m.: Finnország–Svájc (Herning)2–3
ELŐDÖNTŐ (május 19.)
61. m.: Svédország–Egyesült Államok (Koppenhága)6–0
62. m.: Kanada–Svájc (Koppenhága)1–3
A 3. HELYÉRT (május 20.)
63. m.: Kanada–Egyesült Államok (Koppenhága)1–4
DÖNTŐ (május 20.)
64. m.: Svédország–Svájc (Koppenhága)3–2 – szétlövéssel
AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Svédország 7
6
1
31–9 20
2. Oroszország 7
5 1 1
32–10 16
3. Csehország 7 3
3 1 27–15 15
4. Svájc 7 3
1 1 2 25–19 12
5. Szlovákia 7
3
2 2 19–20 11
6. Franciaország 7 2 5 13–29 6
7. Ausztria 7 1 1 5
13–30 4
8. Fehéroroszország 7
7
8–36 0

A-CSOPORT (KOPPENHÁGA, ROYAL ARENA)
A CSOPORT RÉSZTVEVŐI AZ IIHF KIEMELÉSI SORRENDJÉBEN
OROSZORSZÁG (2. kiemelt)
FEHÉROROSZORSZÁG (10.)
SVÉDORSZÁG (3.)
SZLOVÁKIA (11.)
CSEHORSZÁG (6.) FRANCIAORSZÁG (13.) *
SVÁJC (7.)
AUSZTRIA (feljutó – 16.)
*: Franciaország és Dánia kiemelésük alapján fordítva lettek volna besorolva, ám helyet cseréltek, hogy a dánok és a svédek ne kerüljenek egy csoportba.
 
1. JÁTÉKNAP – május 4., péntek
Svédország–Fehéroroszország 5–0
Oroszország–Franciaország
7–0
2. JÁTÉKNAP – május 5., szombat
Svájc–Ausztria 3–2 – hosszabbítás után
Franciaország–Fehéroroszország 6–2 
Csehország–Szlovákia 3–2  – h. u.
3. JÁTÉKNAP – május 6., vasárnap
Ausztria–Oroszország 0–7
Svédország–Csehország 3–2
Szlovákia–Svájc 0–2
4. JÁTÉKNAP – május 7., hétfő
Fehéroroszország–Oroszország 0–6
Svédország–Franciaország 4–0
5. JÁTÉKNAP – május 8., kedd
Ausztria–Szlovákia 2–4
Csehország–Svájc 5–4 – szétlövés
6. JÁTÉKNAP – május 9., szerda
Svájc–Fehéroroszország 5–2
Svédország–Ausztria 7–0
7. JÁTÉKNAP – május 10., csütörtök
Szlovákia–Franciaország 3–1
Csehország–Oroszország 4–3 – h. u.
8. JÁTÉKNAP – május 11., péntek
Franciaország–Ausztria 5˜–2
Fehéroroszország–Csehország 0–3
9. JÁTÉKNAP – május 12., szombat
Szlovákia–Svédország 3–4 – h. u.
Ausztria–Fehéroroszország 4–0
Oroszország–Svájc 4–3
10. JÁTÉKNAP – május 13., vasárnap
Franciaország–Csehország 0–6
Svájc–Svédország 3–5
11. JÁTÉKNAP – május 14., hétfő
Oroszország–Szlovákia 4–0
Csehország–Ausztria 4–3
12. JÁTÉKNAP – május 15., kedd
Svájc–Franciaország 5–1
Fehéroroszország–Szlovákia 4–7
Oroszország–Svédország 1–3
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Finnország 7 5
1 1 38–11 16
2.
Egyesült Államok
7
4
2

1
39–16
16
3.Kanada7
4
11132–1215
4. Lettország 7
3
1 2
1 16–16 13
5. Dánia 7
3 1 3
13–17 11
6. Németország 7
1 1 2 3
16–20 7
7. Norvégia 7 1 1 1 4 13–31 6
8. Dél-Korea 7 7
4–48 0
B-CSOPORT (HERNING, JYSKE BANK BOXEN)
 A CSOPORT RÉSZTVEVŐI AZ IIHF KIEMELÉSI SORRENDJÉBEN
KANADA (1.)
NORVÉGIA (9.)
FINNORSZÁG (4.) LETTORSZÁG (12.)
EGYESÜLT ÁLLAMOK (5.)
DÁNIA (14.) *
NÉMETORSZÁG (8.) DÉL-KOREA (feljutó – 21.)
 *: Franciaország és Dánia kiemelésük alapján fordítva lettek volna besorolva, ám helyet cseréltek, hogy a dánok és a svédek ne kerüljenek egy csoportba.
 
1. JÁTÉKNAP – május 4., péntek
Egyesült Államok–Kanada5–4  – szétlövés
Németország–Dánia 2–3 – szétlövés
2 JÁTÉKNAP – május 5., szombat
Norvégia–Lettország 2–3 – h. u.
Finnország–Dél-Korea 8–1 
Dánia–Egyesült Államok
0–4
3. JÁTÉKNAP – május 6., vasárnap
Dél-Korea–Kanada 0–10
Németország–Norvégia 4–5 – szétlövés
Lettország–Finnország 1–8
4. JÁTÉKNAP – május 7., hétfő
Egyesült Államok–Németország 3–0
Kanada–Dánia 7–1
5. JÁTÉKNAP – május 8., kedd
Dél-Korea–Lettország 0–5
Finnország–Norvégia 7–0
6. JÁTÉKNAP – május 9., szerda
Németország–Dél-Korea 6–1
Finnország–Dánia 2–3
7. JÁTÉKNAP – május 10., csütörtök
Egyesült Államok–Lettország 3–2 – h. u.
Norvégia–Kanada 0–5
8. JÁTÉKNAP –  május 11., péntek
Dánia–Norvégia 3–0
Egyesült Államok–Dél-Korea 13–1
9. JÁTÉKNAP –  május 12., szombat
Lettország–Németország 3–1
Dánia–Dél-Korea 3–1
Kanada–Finnország 1–5
10. JÁTÉKNAP – május 13., vasárnap
Norvégia–Egyesült Államok 3–9
Németország–Finnország 3–2 – h. u.
11. JÁTÉKNAP –  május 14., hétfő
Dél-Korea–Norvégia 0–3
Kanada–Lettország 2–1 – h. u.
12. JÁTÉKNAP – május 15., kedd
Finnország–Egyesült Államok 6–2
Kanada–Németország 3–0
Lettország–Dánia 1–0

MI RANGSOROL AZONOS PONTSZÁM ESETÉN?*

1. összpontszám
2. egymás ellen szerzett pontok száma
3. egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége
4. egymás elleni mérkőzéseken szerzett több gól
5. az összevetésben szereplő csapatokon kívüli legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény
6. az összevetésben szereplő csapatokon kívüli második legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény
7. a világbajnokság előtti kiemelés

 *: a csoportküzdelmek során
 ADATBANKUNK A TOVÁBBI 2018-AS JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁGOKRÓL

 

2020.09.10 14:56:48

Jégkorong H. Á.

A magyar bázisú nemzetközi jégkorong-bajnokság alapszakaszának menetrendje, eredményei.

2020.07.29 22:09:38

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A jobbtól nem szégyen tanulni elv a magyar hokiban valós.

2020.07.24 22:06:55

Jégkorong KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Történelmi fordulópont, amikor az utolsó kétkedő hangok is végérvényesen elhallgatnak.

2020.07.16 20:28:16

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A reményeink szerint elődöntőt is érhetnek a hazai klasszisok.

2020.05.26 20:04:33

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

ALAPVONAL. Aztán hogy Szuper Levente csak a berkekben keringtetett dolgozata vagy Such György csak a szűk rétegnek tartogatott elképzelése és kivált fellépése-e a meggyőzőbb, azt ma délután tudjuk meg.