EBEL: kétgólos vereséggel zárt otthon a Fehérvár

2017.02.19. 19:32
A Graz három lőtt góllal és három ponttal távozott Székesfehérvárról (Fotó: NS-archív/ Szabó Miklós)
A jégkorong EBEL alsóházi rájátszásának kilencedik fordulójában a Fehérvár AV19 kétgólos vereséget szenvedett a playoffra készülő Graztól.

A kiállításokkal erősen megspékelt első harmad hetedik percében vezetéshez jutott a vendégcsapat. A folytatásban az alsóház sereghajtóján a sorra kapott fórok sem segítettek.

A második felvonás közepén a graziak emberelőnyben játszva megduplázták az előnyüket, miközben Sebastian Dahm kapuja továbbra is érintetlen maradt.

A záró játékrész közepén ismét a vendégek voltak eredményesek, de kevesebb mint egy perc múlva Bodo Christopher révén legalább a becsületgólját meglőtte a házigazda. A fehérvári drukkereknek azonban meg kellett elégedniük ennyivel.

A Volán a Villach elleni idegenbeli mérkőzéssel zárja le az EBEL-szezont, a rájátszásnak ezúttal csak inaktív szemlélője lesz.

JÉGKORONG EBEL
RÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ
ALSÓHÁZ
FEHÉRVÁR AV19–GRAZ 99ERS (osztrák) 1–3 (0–1, 0–1, 1–1)
Székesfehérvár, 2063
néző. V: Piragic (horvát), Siegel, Zgonc (mindkettő szlovén), Soós D.
FEHÉRVÁR: Hetényi Z.; Schiestel, Owens – Sagert, Manavian – Szirányi B., Orbán A. (1); Kóger D., Erdély, Beauregard – Szita, Sarauer, Maylan – B. Orbán (1), Vas J., BodÓ 1 – Kocsis. Edző: Benoit Laporte
GRAZ: Dahm; Klimbacher, Boivin – Strohmeier, Pelech 1 – Pöck 1, Weihager – Trost; Setzinger (2), McLean (1), Zusevics (1) – Beach, Feichtner, K. Ograjensek (1) – Woger, Brophey (1), Siddall 1 – Pirmann, Zierer, Natter. Edző: Doug Mason
Benoit Laporte:
– Ez volt az utolsó hazai meccsünk, a fiúk szerették volna megmutatni, van szívük, és hogy a Dornbirn elleni 2–8 egy kisiklás volt. Keményen küzdöttek, de megint előjött, hogy egyszerűen nem tudtunk betalálni. Így nem lehet meccset nyerni...
Doug Mason: – Jól játszottunk, nagyon fontos három pontot szereztünk. A meccs bizonyos szakaszaiban kicsit idegesek voltunk, de a jó hátrányos védekezésünk, és Sebastian Dahm óriási szerepet játszottak a sikerben. Nyolc kiállítás nagyon sok, így rengeteg dolga volt a speciális egységünknek, de kitűnően elvégezte a feladatát.
ALSÓHÁZ: Olimpija Ljubljana–Villach 4–5 – h.u (2–1, 1–1, 1–2, 0–1); Dornbirn–Znojmo 4–2 (0–0, 3–1, 1–1). FELSŐHÁZ: Klagenfurt–Vienna Capitals 4–2 (2–0, 0–1, 2–1); Innsbruck–Salzburg 7–9 (3–2, 2–1, 2–6); Bozen Südtirol–Linz 6–2 (2–1, 3–0, 1–1).