Jégkorong-vb: kiütés, a házigazda oroszoké a bronz

2016.05.22. 17:39
2014-ben arany, 2015-ben ezüst, most bronz: az oroszok egymás után harmadszor zártak a dobogón (Fotó: Reuters)
A házigazda orosz válogatott nagyon sima győzelemmel szerezte meg a bronzérmet a 2016-os elit jégkorong-világbajnokságon, 7–2-ra diadalmaskodott az Egyesült Államok felett.

A finnek elleni vesztes elődöntő csalódását kiheverő oroszok jól kezdtek és 14 perc alatt kétgólos előnybe kerültek, hogy aztán a második harmad közepén eldöntsék a mérkőzést: a 30. percben Ivan Tyelegin, a 33.-ban Jevgenyij Dadonov talált az amerikai kapuba.

A gyors amerikai (emberelőnyös) szépítésre gyors orosz gól érkezett feleletként, a záró harmadban pedig (melyre az Egyesült Államok kapust cserélt) még esett három találat – a gólgála végeredménye 7–2 a hazaiaknak.

JÉGKORONG-VB
A 3. HELYÉRT
Oroszország–Egyesült Államok 7–2 (2–0, 3–1, 2–1)
Gólszerző: 6:23 Vojnov
(Kalinyin, Sirokov – 1–0), 13:41 Mozjakin (Dacjuk, Orlov, 2–0 – emberelőnyből), 29:36 Tyelegin (Dacjuk, Mozjakin – 3–0), 32:49 Dadonov (Panarin, Sipacsjov – 4–0), 34:29 Vatrano (Warsofsky, Nelson – 4–1, ee.), 35:22 Panarin (Bjelov, Csugyinov – 5–1), 43:42 Vatrano (Warsofsky – 5–2), 53:13 Mozjakin (Dacjuk – 6–2), 59:53 Sipacsjov (Dadonov, Panarin – 7–2, ee.)