Jégkorong, ob I: a HC Csíkszereda a második elődöntős

2008.02.28. 20:42
Az élvonalbeli jégkorong-bajnokság negyeddöntőjében a HC Csíkszereda biztosította helyét az elődöntőben, miután a két győzelemig tartó párharc második összecsapásán is legyőzték Miskolcot.
A csíki csapat 3-1-re nyerte az első mérkőzést, így eleve esélyesként helyzeti előnyből is várhatta a második összecsapást, amelyen már a nyolcadik percben vezetést szereztek. A házigazdák a 15., a 32. és a 48. percben lőtt góljaikkal már négyre növelték előnyüket, a vendégeknek az 57. percben jött össze a szépítés. A zárszót azonban a hazaiak mondták ki: Mihály Ede állította be a végeredményt az 58. percben.A másik csíki gárda, az SC még csak az első mérkőzését játszotta le, amelynek végén 1-0-s előnyre tett szert a Ferencvárossal szemben. Itt a második mérkőzésre pénteken kerül sor, szintén Csíkszeredán.

OB I, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS:

HC Csíkszereda - Miskolci Jegesmedvék 5-1 (2-0, 1-0, 2-1)
Gólszerzők: 7:39 Harabin, 14:15 Molnár Zs., 31:57 Szabó I., 47:34 Pipa, 57:39 Mihály, ill. 56:03 Karcák
Továbbjutott: a Csíkszereda, kettős győzelemmel