Ligue 1: megszerezte idénybeli első győzelmét Bölöni csapata

2023.08.27. 16:59
Megszerezték első győzelmüket a 2023–2024-es idényben Bölöniék (Fotó: AFP)
Bölöni László csapata, a Metz 1–0-s győzelmet aratott a Clermont otthonában, így megszerezte első győzelmét a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2023–2024-es idényében. A Reims szintén idegenben aratott győzelmet, 3–1-re verve meg a Montpellier-t, míg a Strasbourg 1–0-ra nyert a Toulouse ellen otthon. A Lorient 4–1-re győzedelmeskedett a Lille felett és

CLERMONT–METZ

A Bölöni László vezette Metz ugyan az első félidőben kevesebb lehetőséghez jutott, mint a Clermont, de megúszta kapott gól nélkül.

A fordulás után azonban változott a játék képe, sokkal dominánsabbá vált a metzi gárda, aminek a 69. percben lett meg az eredménye. Egy védelmi hibát Zsorzs Mikautadze használt ki és váltott gólra, hogy kiharcolja a vendégek első győzelmét az idényben (VIDEÓ ITT!).

MONTPELLIER–REIMS

A mérkőzés első találatára kevesebb mint 8 percet kellett várni. A szögletből szépen beívelt labdát Junisz Abdelhamid fejelte a kapuba, megszerezve a vezetést a Reimsnak (VIDEÓ ITT!). A szünethez közeledve a vendégek Teddy Teuma gyönyörű szabadrúgásgóljával megduplázták előnyüket (VIDEÓ ITT!), erre azonban gyorsan válaszolt a Montpellier. A 48. percben Musza Al-Tamari szép szólót mutatott be, amelyet góllal zárt (VIDEÓ ITT!).

A folytatásban ismét a Reims szerzett gólt: Teuma az 56. percben hihetetlen távolról vágta be a labdát a jobb felső sarokba, ezzel be is biztosította a vendégek diadalát (VIDEÓ ITT!).

STRASBOURG–TOULOUSE

Felejthető, gól nélküli első félidőt követően a Strasbourg az 52. percben szerzett vezetést szép játék végén, Emanuel Emegha jóvoltából (VIDEÓ ITT!). A folytatásban egyik gárda sem igazán tudott komolyabb lehetőséget kialakítani – maradt az 1–0.

LORIENT–LILLE
A Lorient–Lille igen gólgazdagra sikeredett. A hazaiak tíz perc alatt már kétgólos előnyre tettek szert, először Laurent Abergel (VIDEÓ ITT!), majd Julien Ponceau volt eredményes. (VIDEÓ ITT!)

A z 55. percben ugyan Jonathan David visszahozta a Lille-t a meccsbe (VIDEÓ ITT!), azonban hét percre Romain Faivre is betalált (VIDEÓ ITT!), majd Vincent Le Goff háromgólosra növelte a hazaiak előnyét.(VIDEÓ ITT!) Innen pedig már biztos volt a Lorient győzelme.

NICE–LYON
A nizzai összecsapás a forduló többi mérkőzéséhez képest eseménytelenül alakult. Ugyan a Nice rengetegszer eljutott a Lyon kapujáig, de nem volt képes pontosan zárni a támadásait, így egy gól nélküli találkozót láthattunk.

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ

Clermont–Metz 0–1 (Mikautadze 69.)
Montpellier–Reims 1–3 (Al-Tamari 45+3., ill. Abdelhamid 8., Teuma 42., 56.)
Strasbourg–Toulouse 1–0 (Emegha 52.)
Lorient–Lille 4–1 (Abergel 9., Ponceau 10., Faivre 62., Le Goff 67., ill. J. David 55.)