Ligue 1: megszakadt a Brest győzelmi sorozata

SZ. R.SZ. R.
2021.12.11. 22:58
Kiütötte a Brestet a Montpellier (Fotó: AFP)
Kiütéses, 4–0-s győzelmet aratott a Brest otthonában a Montpellier, ezzel a házigazda a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában nyolc mérkőzés után veszített ismét. Szintén szombaton a Reims hazai pályán 2–0-s sikert ért el a Saint-Étienne ellen.

A Montpellier gólgyártása az első félidő végén Elye Wahi révén indult be, majd a második játékrészben Stephy Mavididi, Junior Sambia és Valere Germain is betalált, ezzel beállítva a 4–0-s végeredményt.

A Brest az első 11 mérkőzésén hat döntetlen mellett ötször kikapott, majd október 31-én a Monaco elleni 2–0-s sikerét követően egy hat meccsen át tartó győzelmi sorozatba kezdett, amely most megszakadt. A Montpellier a diadalának köszönhetően feljött a negyedik helyre, egy ponttal megelőzve a 17 találkozón túl lévőNice-t.

A Reims már a 23. percben megszerezte a vezetést a sereghajtó Saint-Étienne ellen, El Bilal Touré talált be. A vendégek helyzetét az első félidő végén tovább nehezítette a tény, hogy Denis Bouangát kiállították. A Reims a második félidőben is dominált, és ennek a 89. percben meg is lett az eredménye, Nathanaël Mbuku eldöntötte a mérkőzést, 2–0 lett a vége.

FRANCIA LIGUE 1
18. FORDULÓ
Brest–Montpellier 0–4
(Wahi 45+1., Mavididi 47., Sambia 60., Germain 84.)
Reims–Saint-Étienne 2–0 (El Bilal Touré 23., Mbuku 89.)

VASÁRNAP
13.00: Lille–Lyon (Tv: Digi Sport1)
15.00: Angers–Clermont (Tv: Digi Sport2)
15.00: Metz–Lorient
15.00: Rennes–Nice (Tv: Digi Sport1)
15.00: Troyes–Bordeaux (Tv: Digi Sport3)
17.00: Strasbourg–Olympique Marseille (Tv: Digi Sport3)
20.45: PSG–Monaco (Tv: Digi Sport1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Nantes–Lens 3–2 (Kolo Muani 49., 57., M. Simon 90., ill. David Costa 7., Kalimuendo 14.)

1. Paris SG 17 13 3 1 36–16 +20 42
2. Rennes 17 9 4 4 32–14 +18 31
3. Marseille 16 8 5 3 23–14 +9 29
4. Montpellier 18 8 4 6 29–23 +6 28
5. Nice 17 8 4 5 25–15 +10 27
6. Lens 18 7 6 5 32–26 +6 27
7. Strasbourg 17 7 5 5 34–22 +12 26
8. Monaco 17 7 5 5 27–20 +7 26