Ligue 1: kapushiba ellenére nyerni tudott a Lille, győzött a Monaco is

2022.09.04. 23:00
Másodszor nyert a Monaco az idényben (Fotó: AFP)
A Lille 3–1-re nyert a Montpellier vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Monaco, a Fradi El-csoportellenfele közel egy hónap után győzött újra.

NICE–MONACO 0–1

Másodszor tudott nyerni a bajnokságban a Monaco, a Fradi El-csoportellenfele, amely a forduló vasárnap esti záró mérkőzésén gyűjtötte be a három pontot Nizzában. Közel hetven percet kellett várni a meccs első és mindent eldöntő góljára, a 69. percben Breel Embolo fejelt védhetetlenül a hazaiak hálójába. A Monaco ezt megelőzően közel egy hónapja, augusztus 6-án nyert legutóbb a Ligue 1-ben.

MONTPELLIER–LILLE 1–3

A nap első meccsén a Lille kapusa bemutatta, hogyan nem érdemes kifutni a kapuból: hosszú felívelést követően a Montpellier támadója, Elye Wahi egy csellel simán becsapta a tizenhatos vonaláig kifutó Léo Jardimot, majd az üresen hagyott hálóba lőtt.

A szünet előtt nem sokkal szép indítás után Jonathan David közelről egyenlített, majd csapata emberelőnybe került, miután Valére Germain hátulról felrúgta Adam Unaszt. A második félidőben a fordítás is összejött a Lille-nek, Angel Gomes távoli, lapos lövésével nem tudott mit kezdeni a hazai kapus. A lefújás előtti percben kontratámadás végén David második találata alakította ki a végeredményt.

AJACCIO–LORIENT 0–1

A mérkőzés egyetlen góljára az 51. percig kellett várni, Le Fee passza után Dango Ouattara lőtte a labdát a kapu jobb alsó sarkába, ezzel a góllal a Lorient harmadik sikerét jegyezte öt meccsből.

BREST–STRASBOURG 1–1

Már a 6. percben megszerezte a vezetést a Brest, Pierre Lees-Melou lőtt védhetetlenül, laposan a kapu jobb alsó sarkába. A vendégek büntetőből egyenlítettek: Dari szabálytalansága után Ludovic Ajorque állt a labda mögé, megvárta, hogy Bizot kapus merre mozdul, majd a jobb alsóba lőtt.

CLERMONT–TOULOUSE 2–0

A második játékrész első percében Maxime Gonalons lőtt kapásból a kapu jobb oldalába, a VAR ugyan visszanézte a találatot, de nem érvénytelenítette. A végeredményt a hajrában Muhammed Cham megpattanó lövése állította be – a Clermont három veresége mellett harmadik győzelmét aratta az új bajnoki idényben.

REIMS–LENS 1–1

Több mint 70 percig nem esett gól, a gólcsendet az új bajnokságban már ötödször eredményes Folarin Balogun törte meg, az üres kapuba passzolva a labdát, amivel vezetést szerzett a Reims. Amely csak alig tíz percig örülhetett, a 82. percben ugyanis Lois Openda fejjel döntetlenre mentette a mérkőzést.

TROYES–RENNES 1–1

Alig negyedóra elteltével szerzett vezetést a Troyes, Ike Ugbo helyezkedett jól, megszerezte a labdát, és a jobb alsóba lőtt. A második félidő elején, az ekkor már emberelőnyben futballozó Rennes kiegyenlített, Baptiste Santamaria lövése a kapufáról pattant be, ezzel lett döntetlen a vége.

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ
Montpellier–Lille 1–3
(Wahi 20., ill. J. David 41., 90+5., Angel Gomes 57.)
Kiállítva: Germain (45+2., Montpellier)
Ajaccio–Lorient 0–1 (Ouattara 51.)
Brest–Strasbourg 1–1 (Lees-Melou 6., ill. Ajorque 28.)
Kiállítva: Prcic (31., Strasbourg)
Clermont–Toulouse 2–0
(Gonalons 46., Cham 90+6.)
Reims–Lens 1–1 (Balogun 71., ill. Openda 82.)
Kiállítva: Machado (66., Lens)
Troyes–Rennes 1–1 (Ugbo 14., ill. Santamaria 48.)
Kiállítva: Salmier (26., Troyes)
Nice–Monaco 0–1 (Embolo 69.)

Szombaton játszották
Auxerre–Olympique Marseille 0–2 (Gerson 8., A. Sánchez 83.)
Lyon–Angers 5–0 (Toko Ekambi 31., 59., Lacazette 38., Lukeba 62., Moussa Dembélé 88.)
Nantes–PSG 0–3 (Mbappé 18., 54., Nuno Mendes 68.)

1. Paris SG 6 5 1 24–4 +20 16
2. Marseille 6 5 1 13–3 +10 16
3. Lens 6 4 2 15–7 +8 14
4. Lyon 5 4 1 14–4 +10 13
5. Lille 6 3 1 2 13–13 0 10
6. Lorient 5 3 1 1 8–8 0 10
7. Montpellier 6 3 3 16–12 +4 9