Ligue 1: hat mérkőzés után ismét kikapott a Lorient

SZ. R.SZ. R.
2021.10.17. 22:42
Csúnya vereségbe szaladt bele a Lorient (Fotó: AFP)
Hiába vezetett már a mérkőzés elején, 4–1-re kikapott a Lorient az Olympique Marseille otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójában.

A mérkőzés előtt a két együttes egyaránt 14 ponttal állt, azonban a marseille-iek egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak ellenfelüknél.

Az első gólra nem kellett sokat várnia a nézőknek, hiszen a 11. percben Armand Lauriente vette be Pau López kapuját, viszont erre bő negyedórán belül érkezett is a válasz Boubacar Kamara révén. Az első félidő ezek után döntetlennel ért véget, de az 56. percben Matteo Guendouzi révén már 2–1-re vezetett az Olympique Marseille.

Végül az egyenlítés helyett öt perccel a rendes játékidő vége előtt még Arkadiusz Milik is betalált, majd a ráadás második percében még Matteo Guendouzi is megszerezte második gólját, ezzel beállítva a 4–1-es végeredményt.

FRANCIA LIGUE 1

10. FORDULÓ
Olympique Marseille–Lorient 4–1 (Kamara 27., Guendouzi 56., 90+2., Milik 85., ill. Lauriente 13. – 11-esből)

Korábban
Troyes–Nice 1–0
(Mama Baldé 4.)
Bordeaux–Nantes 1–1 (Hwang Ui-Jo 62., ill. Chirivella 75.)
Brest–Reims 1–1 (Honorat 74., ill. Faes 12.)
Metz–Rennes 0–3 (Laborde 24., Sulemana 37., Terrier 45.)
Strasbourg–Saint-Étienne 5–1 (Le Marchand 26., Youssouf 38. – öngól, Gameiro 69., Ajorque 73., Diallo 85., ill. Hazri 45+4. – 11-esből)
Montpellier–Lens 1–0 (Mavididi 47.)