Ligue 1: kínkeserves PSG-győzelem Messi és Neymar nélkül

Cs. B.Cs. B.
2021.10.15. 22:57
Kylian Mbappé góllal és gólpasszal járult hozzá a PSG sikeréhez (Fotó: AFP)
A Lionel Messit és Neymart is nélkülözni kényszerülő Paris Saint-Germain élére állt Kylian Mbappé: gólpasszával és tizenegyesből szerzett találatával fordítottak a párizsiak az Angers ellen (2–1) a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Több dél-amerikai játékosát is nélkülözni kényszerült a Paris Saint-Germain a világbajnoki selejtezők miatt. No, nem mintha a „második garnitúra” panaszra adott volna indokot, sőt, Kylian Mbappénak mintha jót is tett volna, hogy Neymar és Lionel Messi nélkül kell rohamoznia az Angers kapuját, főleg annak a tudatában, hogy a francia sztárjátékos az elmúlt hetekben panaszkodott arra, hogy brazil játszótársa bizonyos esetekben nem passzol neki.

Mbappé lubickolt, az első tizenöt percben kétszer is veszélyeztetett, de Paul Bernardoni kapuját elkerülték a lövései. A PSG hiába akarta feledtetni idénybeli első vereségét – a Rennes elleni 2–0-s kudarcot, amelyen a párizsiak kaput eltaláló lövésig sem jutottak –, a vezetést nagy meglepetésre a vendégek szerezték meg a 36. percben.

Nagy nehezen megtörték a jeget a fővárosiak a 69. percben: az Angers védői először tisztázták Mbappé szögletét, a 22 éves támadó második szándékból azonban már megtalálta Danilo Pereira fejét, és utóbbi a hálóba bólintotta a labdát.

72 százalékos labdabirtoklás ide, 9 kapura lövés oda, a tabellán immár a negyedik helyet elfoglaló vendégek sokáig állták a sarat, sőt nyolcszor veszélyeztették Donnarumma kapuját. A hajrában ugyanakkor jött a feketeleves: az egész meccsen kiválóan futballozó Mbappé asszisztja után maga is bevette az ellenfél kapuját tizenegyesből, kialakítva a 2–1-es végeredményt.