Ligue 1: elképesztő hajrá, először nyert a Saint-Étienne

2021.11.07. 17:48
Saidou Sow (zöld mezben) a Saint-Étienne győztes gólját fejeli (Fotó: AFP)
Elképesztő körülmények között született meg a Saint-Étienne első győzelme a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2021–2022-es idényében: a zöldek a 90. percben még vesztésre álltak a Clermont ellen, de a sérülések miatti hosszabbításban két gólt szerezve 3–2-re nyertek a 13. forduló vasárnapi játéknapján.

A közelmúltbeli szurkolói rendbontás miatt zárt kapus mérkőzésen az újonc Clermont 2–0-ra vezetett a hajrá kezdetén, ám Arnaud Nordin szépített, a 91. percben Jean-Philippe Krasso fejjel egyenlített, majd a 93. percben Saidou Sow fejese is beakadt – 3–2-re győzött az eddig nyeretlen Saint-Étienne!

A szépítő gólt szerző és a további kettőt szögletből előkészítő Nordin, valamint Krasso csereként lépett pályára. A Saint-Étienne sikerével el is került az utolsó helyről, a Metzet lökve oda, amely pedig bravúrpontot szerzett Marseille-ben kora délután.

Az OM a második félidő elején emberelőnybe került – Jemerson csúnyán megtaposta Dimitri Payetet –, ám hiába futballozott nagy mezőnyfölényben, nem tudta bevenni a vendégek kapuját.

A Marseille immár öt mérkőzés óta veretlen a bajnokságban (Fotó: AFP)

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ

Rennes–Lyon 4–1 (Laborde 45., H. Traoré 51., Truffert 76., 83. ill. Paqueta 90+3. – 11-esből)
Olympique Marseille–Metz 0–0
Lorient–Brest 1–2 (Grbic 5., ill. Faivre 58. – 11-esből, Mounié 80.)
Nantes–Strasbourg 2–2
(K. Coulibaly 20., R. Kolo Muani 48., ill. H. Diallo 44., Thomasson 88.)
Reims–Monaco 0–0
St.-Étienne–Clermont 3–2 (Nordin 78., Krasso 90+1., S. Sow 90+3., ill. Bayo 59., Berthomier 64.)
Nice–Montpellier 0–1