Ligue 1: botlott a Nice, idegenben nyert a Toulouse

2023.03.12. 17:44
A hajrában bukta el a győzelmet a fekete-piros mezes Nice (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának vasárnapi játéknapján a Nice idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Nantes-tal, míg a Toulouse Angers-ban aratott győzelmet. A Montpellier megverte az Ajacciót, a Lorient pedig otthon tartotta a három pontot a Troyes ellen.

A 20 éves Elye Wahi volt a Montpellier hőse, a francia csatár második félidőben szerzett találatával vitte el a három pontot csapata az Ajaccio otthonából és már öt meccse veretlen a bajnokságban.

Tovább tart az Angers rossz sorozata, az első mérkőzésén a kispadon ülő Alexandre Dujeux sem tudott csodát tenni, együttese vereséget szenvedett a Toulouse-tól és már 21 zakónál tart. A sorozatban 19 meccse nyeretlen gárda a 2022–2023-as idényben annyiszor kapott ki, mint történelme legrosszabb évadában (1993–1994) – és még tizenegy forduló hátravan.

Egy korai és egy késői góllal tartotta otthon a három pontot a Lorient a tabella utolsó előtti helyén álló Troyes ellen, míg a Nice kisebb meglepetésre csak döntetlent játszott a Nantes-tal. Terem Moffiék a nigériai találatával már öt perc után vezettek, előnyük azonban csak 26 percig tartott. Moussa Sissoko révén egyenlítettek a hazaiak, ráadásul nem sokkal később büntetőhöz jutottak – ezt azonban Ludovic Blas kihagyta. A második félidőben ismét a vendégek kerültek előnybe, a hajrában a Nantes azonban egyenlíteni tudott és pontot szerzett.

FRANCIA LIGUE 1
27. FORDULÓ
Ajaccio–Montpellier 0–1
(Wahi 68.)
Angers–Toulouse 0–2 (Desler 37., Dallinga 46.)
Lorient–Troyes 2–0 (Dieng 8., S. Diarra 90+1.)
Nantes–Nice 2–2 (M. Sissoko 31., Mosztafa Mohamed 88., ill. Moffi 5., Ndayishimiye 71.)