Ligue 1: az évszázad legjobb hazai sorozatát építi a Lens

K. Zs.K. Zs.
2022.11.12. 22:58
Seko Fofana és a lensiak a győztes gólt ünneplik (Fotó: AFP)
Sorozatban ötödször is győzött a Lens a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a piros-sárgák 2–1-re verték meg a Clermont-t a 15. forduló szombati játéknapján, és hazai pályán továbbra is százszázalékosak ebben az idényben. Az esti mérkőzésen is folytatódott egy jó széria, a Toulouse-t szintén 2–1-re megverő Rennes már tizenegy forduló óta veretlen.

LENS–CLERMONT 2–1

Bár nem játszott rosszul a Lens, a szünetben vesztésre állt – hazai pályán ebben a bajnoki kiírásban először: jobb oldali clermont-i szöglet után Abdul Samedről a saját kapujába pattant a labda, 0–1. VIDEÓ ITT!

A 60. percben jött az egyenlítés: Florian Sotoca adott középre jobbról, Facundo Medina átlépte a labdát, és a mögötte berobbanó Wesley Said közelről a kapuba lőtt, 1–1. VIDEÓ ITT!

A pálya közepén történő labdaszerzésből indult a második lensi gólt eredményező akció, amelynek végén Jonathan Gradit tette középre a labdát, Seko Fofana futtában gyönyörűen átvette, majd a rövid sarokba pofozta, 2–1. VIDEÓ ITT!

A Lens sorozatban az ötödik bajnoki mérkőzését nyerte meg, és tartja a lépést az éllovas PSG-vel.

Egy kis stat: a Lens mind a nyolc hazai bajnokiját megnyerte az idényben; ebben az évszázadban csak a PSG volt képes hasonló kezdésre a francia bajnokságban (2017–18, 2018–19). (Stats Foot)

RENNES–TOULOUSE 2–1

A TFC bátran játszott, jól is védekezett, de az első játékrész derekán Benjamin Bourigeaud üresen maradt a hosszú oldalon, és megszerezte a vezetést a hazai csapatnak, 1–0. (VIDEÓ ITT!)

A második játékrész elején aztán csak-csak kifizetődött a vendégek vállalkozókedve, Thijs Dallinga közeli lövéssel egyenlített, 1–1. (VIDEÓ ITT!)

Nem sokáig tartotta magát az iksz, egy kipattanóból Arnaud Kalimuendo gyorsan belőtte a bretonok második gólját, amely győzelmet ért, 2–1. (VIDEÓ ITT!)

A Rennes immár tizenegy forduló óta veretlen – legutóbbi legyőzője a szombaton szintén három pontot kasszírozó Lens volt –, a Toulouse egymás után harmadszor veszített.

Egy kis stat: a Rennes korábban még sohasem szerzett ilyen sok (31) pontot az első 15 forduló során az élvonalban. (Stats Foot)