Ligue 1: a Rennes nagy pofonnal küldte a másodosztályba a Troyes-t

D. Á.D. Á.
2023.05.14. 18:29
Toko Ekambi duplázott a Troyes ellen (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójában a Rennes 4–0-ra kiütötte a Troyes-t, amely így biztosan búcsúzik az első osztálytól az idény végén. A Brest a kiesés szempontjából rendkívül fontos mérkőzésen múlta felül egy góllal az Auxerre-t. Egy kései gólnak köszönhetően a Montpellier egy pontot otthon tartott a Lorient ellen. A Toulouse gól nélküli döntetlennel zárt a Nantes-tal, ugyancsak 0–0-ra végzett a Monaco a Lille ellen, míg a Marseille az Angers elleni 3–1-es győzelemmel folytatta ostromát a BL-főtáblát jelentő második helyért.

A Rennes nagyon hamar, már a 14. percben megszerezte a vezetést Arthur Theate góljával a Troyes ellen. Sokáig nem született újabb találat, de a második félidő derekán szűk negyedóra alatt háromszor is ünnepelhetett a hazai csapat: Benjamin Bourigeaud egyszer, Karl Toko Ekambi kétszer volt eredményes, így a Troyes 4–0-s vereséget szenvedett, s biztos kiesővé vált.

Jérémy Le Douaron hős lett a Brestben, amely a 25 éves csatár góljával 1–0-ra legyőzte az Auxerre-t a kiesési helyosztón. A két csapatot így már négy pont választja el egymástól a tabellán.

Egy-egy gól esett a középcsapatok összecsapásán: Romain Faivre megszerezte a vezetést a Lorient-nak Montpellier-ben, de az utolsó pillanatokban Faitout Maouassa egy pontot megmentett a hazaiaknak.

A Toulouse nem bírt a Nantes-tal, amely a gól nélküli döntetlen után továbbra is kieső helyen vesztegel.

FRANCIA LIGUE 1
35. FORDULÓ

Brest–Auxerre 1–0 (Le Douaron 69.)
Montpellier–Lorient 1–1
(Maouassa 90+3., ill. Faivre 68.)
Rennes–Troyes 4–0 (Theate 14., Bourigeaud 65., Toko Ekambi 70., 74.)
Toulouse–Nantes 0–0
Monaco–Lille 0–0

Olympique Marseille–Angers 3–1
(A. Sánchez 34., Payet 48., Veretout 77. – 11-esből, ill. Sima 28.)
KORÁBBAN

Clermont–Lyon 2–1 (Kyei 25., 65. – az elsőt 11-esből, ill. Lacazette 22.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Strasbourg–Nice 2–0 (H. Diallo 1., 59. – a másodikat 11-esből)
PSG–Ajaccio 5–0 (Fabián Ruíz 22., Hakimi 33., Mbappé 47., 54., Youssouf 73. – öngól)
Kiállítva: Hakimi (77.), ill. Mangani (80.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lens–Reims 2–1 (Frankowski 39. – 11-esből, S. Fofana 55., ill. Balogun 23. – 11-esből)
Kiállítva: Danso (19., Lens)

1. Paris SG 35 26 3 6 84–35 +49 81
2. Lens 35 22 9 4 59–27 +32 75
3. Marseille 35 22 7 6 65–35 +30 73
4. Monaco 35 19 8 8 68–51 +17 65
5. Lille 35 17 9 9 60–41 +19 60
6. Rennes 35 18 5 12 60–38 +22 59
7. Lyon 35 16 8 11 58–43 +15 56