Ligue 1: Bölöniék két meccs után szenvedtek ismét vereséget

T. Z.T. Z.
2024.03.17. 17:13
Paris Saint-Germain v FC Metz - Ligue 1 Uber Eats
Bölöni László csapata ezúttal pont nélkül maradt (Fotó: Getty Images, archív)
A Bölöni László irányította Metz két győztes meccs után 2–1-es vereséget szenvedett a Reims otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának vasárnapi találkozóján. A Lorient az utolsó pillanatban mentette meg egy pontot Monacóban, míg a Clermont szoros meccsen verte meg a Le Havre-t.

Az elmúlt hetekben egyértelműen javuló formát mutatott Bölöni László csapata, amely legutóbbi két meccsét megnyerte a bajnokságban, így egy Reims elleni győzelemmel lehetősége volt arra, hogy hosszú hetek után elmozduljon a kiesőzónából. A meccs esélyesének ennek ellenére nem a Metz, hanem a stabil középcsapatnak számító Reims számított.

Korai góllal indult a találkozó, Oumar Diakité révén a hazai csapat már a 3. percben megszerezte a vezetést, de sokáig nem örülhetett: még negyedóra sem telt el, amikor Arthur Atta kiegyenlített. A folytatásban nagy mezőnyfölényben játszott a Reims, de ez sokáig meddőnek bizonyult, mígnem a 79. percben meglett az eredménye a hatalmas labdabirtoklási különbségnek: a 79. percben a japán Ito Dzsunja talált be a Metz kapujába, amivel el is döntötte a három pont sorsát. 2–1

A vereség miatt Bölöni László csapata nem tudott elmozdulni a 19. helyről a tabellán, a Reims viszont négy pontra megközelítette a hatodik Lenst.

A Metz meccsével egy időben még két találkozót rendeztek: a Clermont szoros meccsen 2–1-re megverte a Le Havre-t (Loic Nego végig kispados volt), míg a Lorient Tiemoué Bakayoko révén a 95. percben alakította 2–2-re az eredményt Monacóban, és egy pontot megmentett a találkozón, amelyen két öngól is született.

Megszakadt a Marseille győzelmi sorozata

A legutóbbi három bajnokiját egyaránt megnyerő, a hét közben az Európa-ligából is továbbjutó Marseille a Rennes otthonába látogatott a kora esti programban. A találkozó végkimenetele nagy jelentőségű volt, hiszen a két csapat egymás közvetlen riválisa volt a tabellán, vagyis egy győzelem mindkét fél számára nagyon sokat ért volna. A Rennes a 21. percben Martin Terrier révén szerzett vezetést, majd a 77. percben Benjamin Bourigeaud tizenegyesből növelte a hazai csapat előnyét. A Marseille nem tudott betalálni, így 2–0-ra elveszítette a találkozót. A sikerrel a Rennes pontszámban beérte az OM-et a tabellán, és felkapaszkodott a 8. helyre.

FRANCIA LIGUE 1
26. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Reims–Metz 2–1 (Diakité 3., Ito 79., ill. A. Atta 14.)
Clermont–Le Havre 2–1 (Cham 12., 45+5. – a másodikat 11-esből, ill. A. Ayew 45+1.)
Kiállítva: Rashani (30.), ill. Targhalline (66.)
Monaco–Lorient 2–2 (F. Mendy 27. – öngól, Fofana 61., ill. Singo 1. – öngól, Bakayoko 90+5.)
Kiállítva: Zakaria (81.), ill. Aiyegun (90.)
Rennes–Olympique Marseille 2–0 (Terrier 21., Bourigeaud 77. – 11-esből)
KÉSŐBB
20.45: Montpellier–PSG
KORÁBBAN
Brest–Lille 1–1 (Satriano 80., ill. J. David 67.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lens–Nice 1–3 (Wahi 76., ill. Moffi 11., 67. – a másodikat 11-esből, K. Thuram 53.)
Nantes–Strasbourg 1–3 (Cömert 35., ill. Gameiro 3., Emegha 62., 78.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Toulouse–Lyon 2–3 (Dallinga 53., Sierro 58. – 11-esből, ill. Lacazette 33., Cherki 77., O'Brien 81.)