Ligue 1: német gól 45 év után, a Reims meglepte a Monacót

K. Zs.K. Zs.
2024.01.13. 19:10
Reda Khadra (balra) az első bajnoki gólját szerezte a Reims kötelékében (Fotó: AFP)
Meglepetéssel indult a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójának szombati programja: a Reims 3–1-re győzött a Monaco vendégeként. Az esti mérkőzésen a Rennes hazai pályán 2–0-ra verte a Nice-t.

MONACO–REIMS 1–3

Az első félidőben Teddy Teuma remek felső sarkos lövéssel szerzett vezetést a vendégeknek (0–1, VIDEÓ ITT!), a választ Wissam Ben Yedder postázta a második játékrész elején – a csapatkapitány jó érzékkel csúsztatott bele Alekszandr Golovin lövésébe (1–1, VIDEÓ ITT!).

Nem sokkal később újra a Reims vezetett, és az a gól már megalapozta a győzelmet: a nyáron igazolt német utánpótlás-válogatott Reda Khadra nagy vágta után lőtt a hálóba – némi szerencsével maradt nála a labda a kapu előtt, de az oldalvonal melletti parádés labdaátvételért „járt” neki ennyi (1–2, VIDEÓ ITT!).

Egy kis stat: a libanoni származású Khadra az első gólját lőtte a francia élvonalban, egyúttal ő az első Franz Michelberger (1979) óta, aki a reimsiek színeiben németként első osztályú gólt szerzett. (Opta)

A lefújás előtt nem sokkal Azor Matusiwa tette biztossá a gólra törőbben játszó vendégek jól megszolgált sikerét – a holland középpályás majdnem két évet várt a második francia bajnoki góljára (1–3, VIDEÓ ITT!).

A Monaco egymás után a második hazai bajnoki mérkőzését veszítette el, a feljövőben lévő Reims pedig négypontnyira megközelítette.

RENNES–NICE 2–0

Némiképp tartalékosan érkeztek a nizzaiak Bretagne-ba, és nem is volt esélyük a jó passzban lévő Rennes ellen: az első félidő derekán Benjamin Bourigeaud tizenegyesből szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (1–0, VIDEÓ ITT!), a második játékrész elején Arnaud Kalimuendo gyors adogatás végén lőtt a hálóba (2–0, VIDEÓ ITT!).

A korábbi hetek megpróbáltatásait feledtetni igyekvő Rennes egymás után a második bajnokiját nyerte meg, a Nice sorozatban a harmadik idegenbeli meccséről tér haza pont nélkül.