Ligue 1: három gól idegenben, ismét az élen a Monaco

K. Zs.K. Zs.
2023.10.07. 23:10
Hisam Budaui (jobbra) szerezte a Nice győztes gólját (Fotó: AFP)
Bölöni László csapata sorozatban a harmadik mérkőzését is elvesztette a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a 8. forduló szombati játéknapján a metziek hazai pályán 1–0-ra kikaptak a Nice-től, amely sikerével rövid időre a tabella élére ugrott. A késő esti programban aztán a Monaco 3–1-re nyert a Reims otthonában, és visszavette az első helyet.

REIMS–MONACO 1–3

A Monaco az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést: Krépin Diatta jobb oldali, megpattanó beadása után Ismail Jakobs lőtt a hazai kapuba. VIDEÓ ITT!

A második félidő elején Folarin Balogun rövid sarkos lövéssel szintén betalált – ennek néhány hónapja örültek volna a Reims szurkolói, most viszont már nem az ő csapatukat, hanem a Monacót erősíti az amerikai csatár; nem is ünnepelte meg a gólját. VIDEÓ ITT!

Három perccel később Jakobs volt az előkészítő, és Wissam Ben Yedder befejelte a monacóiak harmadik gólját – a csapatkapitánynak ez volt a 150. gólja a francia élvonalban. VIDEÓ ITT!

A 42. és a 49. perc között kapott három gólra Teddy Teuma tizenegyesből gyorsan válaszolt (VIDEÓ ITT!), de több gól nem született; a Reims két győzelem után veszített, a Monaco pedig visszavette a tabella első helyét.

A hercegségbeliek 17 pontot gyűjtöttek eddig; ennél jobban legutóbb 2017-ben rajtoltak, akkor 19-cel álltak nyolc forduló után.

METZ–NICE 0–1

A mérkőzés egyetlen gólja a 14. percben született: Melvin Bard bal oldali beadásából Hisam Budaui lőtt közelről a hazai kapuba. Az algériai játékosnak ez volt az első bajnoki gólja ebben az idényben. VIDEÓ ITT!

A Nice még veretlen, és átvette a vezetést a tabellán, míg a Metz jó szériát követően zsinórban három meccset vesztett el, ezeken gólt sem szerzett.

FRANCIA LIGUE 1
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Metz–Nice 0–1
(Budaui 14.)
Reims–Monaco 1–3 (Teuma 57. – 11-esből, ill. Jakobs 42., Balogun 46., Ben Yedder 49.)