Ligue 1: a Lens csatára 4 és fél (!) perc alatt lőtt mesterhármast

2023.03.12. 15:25
Lois Openda (balról) négy és fél perc alatt hármat lőtt a Clermont-nak (Fotó: Getty Images)
A Lens csatárának, Lois Opendának mindössze négy percre volt szüksége ahhoz, hogy mesterhármast szerezzen a Clermont ellen vasárnap, a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában – csapata végül 4–0-ra nyert.

A 30. percben Angelo Fulgini adott balról remek labdát a tizenhatoson belülre mozgó Lois Opendának, aki a védőket megelőzve, közelről volt eredményes (0–1, VIDEÓ ITT!). Három perccel később csúnyán elveszítette a labdát a hazai csapat, már Adrien Thomasson is gólt szerezhetett volna, ám ő Opendának passzolt, aki nem hibázott (0–2, VIDEÓ ITT). A Clermont olyannyira nem tért magához, hogy még egy „pofont” kapott, a középkezdést követően rögtön Openda egymaga szerezte meg a labdát, kicselezte a kapust és megszerezte harmadik gólját (0–3, VIDEÓ ITT).

A második félidőben Alexis Claude-Maurice is betalált, így kialakítva a 4–0-s Lens-sikert.

Az OptaJean statisztikája szerint Openda a 21. század leggyorsabb mesterhármasát szerezte a Ligue 1-ban, holtversenyben Matt Moussilouval, aki ugyanennyi idő alatt talált be háromszor 2005. április 2-án az FC Istres ellen.