Vb 2014: címvédő még nem okozott ilyen csalódást - statisztikák

2014.06.18. 23:43
Vb-címvédőtől még nem láthattunk ilyen kudarcot (Fotó: Action Images)
Az olaszok és a franciák nyomában • Casillas: 7/0 után 2/7; Costa: 6/0 • 113 meccs után újra két spanyol padlózás.

A spanyol labdarúgó-válogatott 2–0-ra kikapott Chilétől a brazíliai világbajnokság B-csoportjának 2. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a címvédő nem jut tovább a kvartettből!

Világbajnoki címvédő sohasem kezdett két vereséggel egy tornán, és még sohasem esett ki úgy, hogy volt hátra egy meccse a csoportban. Spanyolország maga ugyancsak nem kezdett még két vereséggel vb-n. Ezzel párhuzamosan a holland válogatott sorozatban nyolcadik alkalommal jutott tovább a vb-csoportjából.

• A legutóbbi négy vb-ből már harmadszor búcsúzik a csoportkörben a címvédő válogatott: négy éve Olaszország, 2002-ben Franciaország esett ki már az első fázisban. 1950-ben Olaszország, 1966-ban pedig Brazília búcsúzott címvédőként már az első körben, de az 1950-es olasz csapat természetesen nyomaiban sem emlékeztetett az 1938-asra, és akkor a hármas csoportjából mindössze egy jutott tovább.

• A spanyol válogatott a 2008-as és 2012-es Eb-, illetve a 2010-es vb-menetelés során összesen hat gólt kapott – Brazíliában másfél meccs alatt hetet. Iker Casillasnak hét kapott gól nélküli meccse van a vb-k történetében és már hét kapott gólja Brazíliában.

Diego Costa 126 percet játszott eddig a vb-n, ötször próbálkozott kapura lövéssel, ám egyik lövése sem talált kaput. A spanyolok a két meccsen akcióból még nem találtak a kapuba, miközben a brazilból honosított támadó hat meccsen eddig egy gólt sem szerzett spanyol mezben.

• A selección 113 meccs, 2006 után veszített egymást követő két fellépésén is, akkor az Eb-selejtezőkön előbb az északírektől (2–3), majd a svédektől (0–2) kapott ki egyaránt idegenben.