Az aranykor vége: két meccs után kiestek a címvédő spanyolok!

2014.06.18. 20:55
Eljárt a tik-tak a tiki-taka felett?! Busquets még visszahozhatta volna a meccsbe a spanyolokat (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-válogatott 2–0-ra kikapott Chilétől a brazíliai világbajnokság B-csoportjának 2. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a címvédő nem jut tovább! Szintén kiesett Ausztrália, míg a nyolcaddöntőre Hollandia és Chile készülhet ebből a kvartettből.

VB 2014
B-CSOPORT

SPANYOLORSZÁG–CHILE 0–2
Rio de Janeiro, Maracana Stadion, 74 101 néző. Vezette:Geiger (amerikai)
SPANYOLORSZÁG:
Casillas – Azpilicueta, Javi Martínez, Ramos, Jordi Alba – Xabi Alonso (Koke, a szünetben), Busquets – Pedro (Cazorla, 76.), David Silva, Iniesta – Diego Costa (F. Torres, 64.).Szövetségi kapitány:Vicente del Bosque
CHILE: Bravo – Isla, Medel, Jara, Gato Silva, Mena – Vidal (Carmona, 88.), Marcelo Díaz, Aránguiz (F. Gutiérrez, 64.) – A. Sánchez, Vargas (Valdivia, 85.). Szövetségi kapitány:Jorge Sampaoli
Gólszerző: Vargas (20.), Aránguiz (43.)

A második percben már a második nagy chilei lehetőséget jegyezhettük fel, előbb Vargas próbálkozása pattant szögletre, majd a sarokrúgás után Jara fejese maradt ki. Az első negyedóra végén megszerezhette volna a vezetést a spanyol válogatott, de Diego Costa labdája elkerülte a hosszút, majd Iniesta visszapassza után Xabi Alonso Bravóba lőtt.

Az első chilei találat

Ehelyett a 20. percben jött a spanyol sokk: ezúttal már nem menekültek meg, nagyszerű jobb oldali akció végén Aránguíz passza után Vargas Casillast kicselezve az üres kapuba lőtt (0–1).

Nem sokkal később ismét Xabi Alonso veszélyeztetett, távoli lökete fölé szállt, majd Diego Costa az oldalhálóba lőtt nagy helyzetben. Hiába birtokolta ezúttal is sokkal többet a labdát a címvédő, ráfizetett a kimaradó lehetőségekre. A félidő hajrájában Alexis Sánchez szabadrúgását csak középre ütötte Casillas, Aránguíz pedig a bal felsőbe lőtt (0–2).

A 2008-ban és 2012-ben Eb-t, 2010-ben vb-t nyerő spanyol válogatott a három tornán összesen hat gólt kapott, most pedig már másfél mérkőzés alatt hétszer kapitulált Casillas!

A fordulást követően felpörögni látszottak az ibériaiak, és Diego Costa hamar ziccerbe is került, de Isla becsúszva megmentette Chilét a szépítéstől. Az offenzíva azonban folytatódott, és könnyen visszajöhetett volna a meccsbe a Furia Roja, ám Ramos szabadrúgása után Diego Costa hiába ollózta a túloldalra a labdát, Busquets ajtó-ablak ziccerben a jobb alsó mellé lőtt.

A 68. percben a másik kapu előtt is megvolt a meccslabda, csakhogy Vargas keresztbe lőtt labdáját Isla estében nem tudta az üres kapuba lőni. A kitámadó európai csapat mellett pedig egyre gyakrabban tudott kontrázni a dél-amerikai, de Casillas rendre megmenekült az újabb góltól.

Az utolsó tíz percben mindent egy lapra feltéve, elkeseredetten támadtak a spanyolok, és Cazorla, majd Iniesta távoli lövésével sem jártak messze a szépítéstől – Bravo a hátralévő időben is lehúzta a rolót, így Chile 2–0-ra nyert, kiejtve a címvédőt!

Brazíliából tudósító munkatársaink a Sony Xperia Z2 okostelefonok kreatív effektjeit akár rögzítés közben is használhatják. (x)

Chile
Kapusok: 1 Claudio Bravo (Real Sociedad – spanyol), 23 Johnny Herrera (Universidad de Chile), 12 Cristopher Toselli (Universidad Católica)
Védők: 3 Miiko Albornoz (Malmö – svéd), 17 Gary Medel (Cardiff City – walesi, PL), 18 Gonzalo Jara (Nottingham Forest – angol), 13 José Rojas (Universidad de Chile), 2 Eugenio Mena (Santos – brazil), 4 Mauricio Isla (Juventus – olasz)
Középpályások: 10 Jorge Valdivia (Palmeiras – brazil), 16 Felipe Gutiérrez (Twente – holland), 19 José Pedro Fuenzalida (Colo-Colo), 5 Francisco Silva (Osasuna – spanyol), 8 Arturo Vidal (Juventus – olasz), 20 Charles Aránguiz (Internacional – brazil), 21 Marcelo Díaz (FC Basel – svájci), 6 Carlos Carmona (Atalanta – olasz)
Támadók: 7 Alexis Sánchez (Barcelona – spanyol), 22 Esteban Paredes (Colo-Colo), 11 Eduardo Vargas (Valencia – spanyol), 15 Jean Beausejour (Wigan Athletic – angol), 9 Mauricio Pinilla (Cagliari – olasz), 14 Fabián Orellana (Celta Vigo – spanyol)
Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli (argentin)

Spanyolország
Kapusok: 1 Iker Casillas (Real Madrid), 23 Pepe Reina (Napoli – olasz), 12 David de Gea (Manchester United – angol)
Védők: 15 Sergio Ramos (Real Madrid), 3 Gerard Piqué (Barcelona), 2 Raúl Albiol (Napoli – olasz), 4 Javier Martínez (Bayern München – német), 5 Juanfran (Atlético Madrid), 18 Jordi Alba (Barcelona), 22 César Azpilicueta (Chelsea – angol)
Középpályások: 8 Xavi Hernández (Barcelona), 14 Xabi Alonso (Real Madrid), 6 Andrés Iniesta (Barcelona), 17 Koke (Atlético Madrid), 16 Sergio Busquets (Barcelona), 20 Santi Cazorla (Arsenal – angol), 10 Cesc Fabregas (Barcelona), 13 Juan Mata (Manchester United – angol), 21 David Silva (Manchester City – angol)
Támadók: 11 Pedro Rodríguez (Barcelona), 19 Diego Costa (Atlético Madrid), 7 David Villa (Atlético Madrid), 9 Fernando Torres (Chelsea – angol)