Hitzfeld cseréi döntöttek, Svájc fordított Ecuador ellen

2014.06.15. 17:53
Enner Valencia fejesével még vezetett Ecuador (Fotó: Reuters)
Bár sokáig úgy tűnt, megszületik az első döntetlen a labdarúgó-világbajnokságon, az E-csoport első mérkőzésén Svájc Haris Seferovic 93. percben szerzett góljával 2–1-re legyőzte Ecuadort.

LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, BRAZÍLIA

E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
SVÁJC–ECUADOR 2–1 (0–1)
Brazíliaváros
, Estádio Nacional de Brasília, 68 351 néző.Vezette:Ravsan Irmatov(üzbég)
SVÁJC:Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, Von Bergen, R. Rodríguez – Behrami, Inler – Shaqiri, Xhaka, Stocker (Mehmedi – a szünetben) – Drmic (Seferovic, 75.) .Szövetségi kapitány:Ottmar Hitzfeld
ECUADOR:Domínguez – Paredes, Guagua, Erazo, W. Ayoví – A. Valencia, Gruezo, Noboa, Montero (Rojas, 77.) – E. Valencia, Caicedo (Arroyo, 70.).Szövetségi kapitány:Reinaldo Rueda
Gólszerző: Mehmedi (48.), Seferovic (93.) ill. E. Valencia (22.)

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva értheti el!

A két válogatott még sohasem mérkőzött meg egymással, most a világbajnokságon alkalmuk nyílt rá. A svájciak kezdték aktívabban a találkozót, ennek ellenére Ecuador szerezte meg a vezetést. A 22. percben Walter Ayoví adott középre szabadrúgásból balról, Enner Valencia pedig senkitől sem zavartatva bólintott a hálóba. (0–1) Ecuador nyolcadik vb-n szerzett góljából már a negyedik született fejjel ezzel a találattal.

Hátrányban még kezdeményezőbb lett Ottmar Hitzfeld csapata. Xherdan Shaqiri reklamált büntetőért egy kezezésgyanús szituációban, de a játékvezető sípja néma maradt, nem sokkal később Gökhan Inler 23 méteres lövését ütötte szögletre Alexander Domínguez, a szünetig azonban nem változott az eredmény.

A második játékrészben Svájc ott folytatta, ahol abbahagyta. A 47. percben Stephan Lichsteiner megpattanó lövése ment kevéssel mellé. A szöglet után a szünetben csereként beálló Admir Mehmedi fejelt a hálóba, egyenlített Svájc! (1–1)

A 66. percben Jefferson Montero lövését védte Diego Benaglio, három perccel később Josip Drmic lőtt Ecuador kapujába, de a támadó a partjelző szerint lesen volt.

A 72. percben három az egy ellen támadhatott Svájc, de Shaqiri az oldalhálóba lőtt, az ellentámadásnál Benaglio jött ki nagyon rosszul, a védők azonban tisztáztak. A 84. percben 18 méterről jutott szabadrúgáshoz Ecuador, Benaglio csak kiütni tudta a labdát, ismét a védőknek kellett megmenteniük kapusukat a kipattanó után.

A 93. percben döntött Seferovic, Svájc nyert (Fotó: Reuters)

Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor Ecuador helyzetbe került a 93.percben, a befejezés azonban lassú volt, így kontrázhatott Svájc, Ricardo Rodríguez középre passzolt labdáját a szintén csereként beálló Haris Seferovic lőtte a léc alá! (2–1)

Bár a döntetlen talán igazságosabb lett volna, a helyzeteit jobban kihasználó Svájc begyűjtötte a három pontot.

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Svájc 1 1 2–1 +1 3
2. Franciaország 0 0–0 0 0
2. Honduras 0 0–0 0 0
4. Ecuador 1 1 1–2 –1 0

Ecuador
Kapusok: 1 Máximo Banguera (Barcelona), 22 Alexander Domínguez (LDU Quito), 12 Adrián Bone (El Nacional)
Védők: 18 Óscar Bagüí (Emelec), 21 Gabriel Achilier (Emelec), 3 Frickson Erazo (Flamengo – brazil), 10 Walter Ayoví (Pachuca – mexikói), 2 Jorge Guagua (Emelec), 4 Juan Carlos Paredes (Barcelona)
Középpályások: 15 Michael Arroyo (Atlante – mexikói), 14 Oswaldo Minda (Chivas USA – egyesült államokbeli), 23 Carlos Gruezo (Stuttgart – német), 5 Renato Ibarra (Vitesse – holland), 20 Fidel Martínez (Tijuana – mexikói), 8 Edison Méndez (Independiente Santa Fe – kolumbiai), 6 Christian Noboa (Dinamo Moszkva – orosz), 19 Luis Saritama (Barcelona), 16 Antonio Valencia (Manchester United – angol), 7 Jefferson Montero (Monarcas Morelia – mexikói), 9 Joao Rojas (Cruz Azul – mexikói)
Támadók: 11 Felipe Caicedo (al-Dzsazira – katari), 13 Enner Valencia (Pachuca – mexikói), 17 Jaime Ayoví (Tijuana – mexikói)
Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda (kolumbiai)

Svájc
Kapusok: 1Diego Benaglio(Wolfsburg – német), 21Roman Bürki(Grasshoppers), 12Yann Sommer (FC Basel)
Védők: 20Johan Djourou(Hamburg – német), 6Michael Lang(Grasshoppers), 2 Stephan Lichtsteiner(Juventus – olasz), 13Ricardo Rodríguez(Wolfsburg – német), 22 Fabian Schär(FC Basel), 4PhilippeSenderos(Valencia – spanyol), 5Steve von Bergen(Young Boys), 3Reto Ziegler(Sassuolo – olasz), 14Valentin Stocker(FC Basel)
Középpályások: 7Tranquillo Barnetta(Eintracht Frankfurt – német), 11Valon Behrami(Napoli – olasz), 15Blerim Dzemaili(Napoli – olasz), 16Gelson Fernandes(Freiburg – német), 8 Gökhan Inler(Napoli – olasz), 23Xherdan Shaqiri(Bayern München – német), 10Granit Xhaka(Mönchengladbach – német)
Támadók: 19Josip Drmic(Nürnberg – német), 17Mario Gavranovic(FC Zürich), 18 Admir Mehmedi(Freiburg – német), 9Haris Seferovic(Real Sociedad – spanyol)
Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld (német)