Ismét egy csere döntött, Belgium a legjobb 16 között

2014.06.22. 17:55
Divock Origi (17) a belgák győztes gólját lövi (Fotó: Reuters)
Belgium a csereként beálló Divock Origi hajrábeli góljával 1–0-ra legyőzte Oroszországot, és továbbjutott a H-csoportból.

H-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Belgium–Oroszország 1–0 (0–0)

Rio de Janeiro, Maracana, 73 819 néző. Vezette: Brych (német)
BELGIUM: Courtois – Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vermaelen (Vertonghen, 31.) – Witsel, Fellaini, De Bruyne – Mertens (Mirallas, 75.), Lukaku (Origi, 57.), Hazard. Szövetségi kapitány: Marc Wilmots
OROSZORSZÁG: Akinfejev – Kozlov (Jescsenko, 62.), Ignasevics, V. Berezuckij, Kombarov – Fajzulin, Glusakov, Satov (Dzagojev, 83.) – Kanunnyikov, Szamedov (Kerzsakov, 89.), Kokorin. Szövetségi kapitány: Fabio Capello
Gólszerző: Origi (88.)

A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva nézheti meg!

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

GYORS ÖSSZEGZÉS

A két csapat nagyon egymásba futott ezen a forró brazíliai délutánon: a statisztikai mutatók alapján sokáig úgy tűnt, évekig játszhatnak, akkor sem születik gól – illetve ha igen, akkor érkezik rá a gyors válasz.

Az inkább a küzdelem, mintsem a szép játék dominálta tempós mérkőzés első félidejében a belgáknak, a másodikban az oroszoknak volt egy ígéretes 10-15 percük. A hajrára ismét feltámadtak a „vörös ördögök", és a 88. percben egy nagyszerű kontra végén Eden Hazard balról érkező passzát Divock Origi közelről a hálóba vágta (1–0).

A győzelemmel Belgium hatpontos, és tovább is jutott a csoportjából. A „vörös ördögök” harmadik világbajnoki gólját is egy cserejátékos szerezte.

ELPUSKÁZOTT OROSZ HELYZETEK

A meccs egészét tekintve az oroszok kevesebbet támadtak, Fabio Capello emberei jobbára távoli lövésekkel kísérleteztek, de két ígéretes lehetőségük azért akadt. A 44. percben Gyenyisz Glusakov iramodott meg a bal oldalon, beadására Alekszandr Kokorin egyedül ugrott fel, de a bal alsó sarok mellé fejelt. A 81. percben – még mindig nulla–nullánál – Satov keresztpassza után Andrej Jescsenko a 16-oson belülről, jobbról a hosszú sarok mellé lőtt.

A FINESZ MÉG HIÁNYZIK A BELGA TÁMADÁSOKBÓL

Leszámítva az utolsó tíz percet – amikor Kevin Mirallas szabadrúgásból kapufát lőtt, Eden Hazard közeli lövését pedig az egyébként jól játszó Szergej Ignasevics blokkolta –, a belgák nem támadtak olyan ígéretesen, mint az Algéria ellen 2–1-re megnyert nyitó meccsük második félidejében. Akciófűzésük egyelőre nem felel meg azoknak a várakozásoknak, amelyek a keret összetétele alapján keletkeztek a futballbarátokban – jól jellemzi ezt Romelu Lukaku lecserélése nem egészen egyórányi játék után.

A legtöbb veszély a Dries Mertensre épülő jobb oldali belga akciókban mocorgott, de a Napoli támadójának sem a lövésekkel, sem a beadásokkal nem volt igazán szerencséje. A második félidőre őt is megzabolázták, a hajrára lecserélték.

VESZTESÉG A BELGA OLDALON

Szót érdemel még, hogy a belgák elveszítették Thomas Vermaelent: az alkapitány a meccs legelején összefejelt Alekszandr Szamedovval, utána még folytatni tudta a játékot, de fél óra elteltével cserét kért. Sérülése súlyosságáról egyelőre nincs információ.

Belgium
Kapusok: 13 Sammy Bossut (Zulte Waregem), 1 Thibaut Courtois (Atlético Madrid – spanyol), 12 Simon Mignolet (Liverpool – angol)
Védők: 2 Toby Alderweireld (Atlético Madrid – spanyol), 23 Laurent Ciman (Standard Liege), 4 Vincent Kompany (Manchester City – angol), 18 Nicolas Lombaerts (Zenit – orosz), 15 Daniel Van Buyten (Bayern München – német), 21 Anthony Vanden Borre (Anderlecht), 3 Thomas Vermaelen (Arsenal – angol), 5 Jan Vertonghen (Tottenham – angol)
Középpályások: 22 Nacer Chadli (Tottenham – angol), 16 Steven Defour (Porto – portugál), 19 Mousa Dembélé (Tottenham – angol), 8 Marouane Fellaini (Manchester United – angol), 6 Axel Witsel (Zenit – orosz), 20 Adnan Januzaj (Manchester United – angol)
Támadók: 10 Eden Hazard (Chelsea – angol), 9 Romelu Lukaku (Everton – angol), 14 Dries Mertens (Napoli – olasz), 11 Kevin Mirallas (Everton – angol), 17 Divock Origi (Lille – francia), 7 Kevin De Bruyne (Wolfsburg – német)
Szövetségi kapitány: Marc Wilmots

Oroszország
Kapusok: 1Igor Akinfejev(CSZKA Moszkva), 12Jurij Lodigin(Zenit), 16Szergej Rizsikov(Rubin Kazany)
Védők: 14Vaszilij Berezuckij, (CSZKA Moszkva) 4Szergej Ignasevics (CSZKA Moszkva), 3Georgij Scsennyikov(CSZKA Moszkva), 13Vlagyimir Granat (Dinamo Moszkva), 2Alekszej Kozlov(Dinamo Moszkva), 22Andrej Jescsenko (Anzsi Mahacskala), 23Dmitrij Kombarov(Szpartak Moszkva), 5Andrej Szemjonov(Tyerek Groznij)
Középpályások: 7Igor Gyenyiszov (Dinamo Moszkva), 18Jurij Zsirkov (Dinamo Moszkva), 21Alekszej Ionov(Dinamo Moszkva), 10Alan Dzagojev(CSZKA Moszkva), 15 Roman Sirokov(FK Krasznodar), 8Gyenyisz Glusakov (Szpartak Moszkva), 20Viktor Fajzulin (Zenit), 17Oleg Satov(Zenit), 19Alekszandr Szamedov(Lokomotiv Moszkva)
Támadók: 11Alekszandr Kerzsakov(Zenit), 9Alekszandr Kokorin(Dinamo Moszkva), 6Makszim Kanunnyikov(Amkar Perm)
Szövetségi kapitány: Fabio Capello