Balotelli duplájával nyertek az olaszok Máltán

2013.03.26. 22:54
Balotelli szállította a győzelmet az olasz válogatott számára (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte Máltát idegenben, így megerősítette vezető helyét a világbajnoki selejtezősorozat B-csoportjának élén.

MÁLTA–OLASZORSZÁG

Hamar megszerezte a vezetést az olasz válogatott: a nyolcadik percben Stephan El Shaarawyt buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Mario Balotelli vágta be a kapu bal oldalába, Justin Habernek esélye sem volt a hárításra. 0–1

Nyolc perccel később óriási egyenlítési lehetőséghez jutottak a hazaiak: Gianluigi Buffon buktatta André Schembrit a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt Málta javára. A labda mögé Michael Mifsud állt, de kihagyta a tizenegyest.

Még az első félidő lefújása előtt megduplázta előnyét az olasz válogatott: a 45. percben Mattia De Sciglio viharzott el a bal oldalon, beadását Balotelli lőtte a kapu bal oldalába öt méterről. 0–2

A második játékrészben az olaszok érthető módon visszavettek a tempóból, de így is előttük adódott több helyzet, a máltaiaknak csupán néhány lövésre futotta az erejükből, és nem is született már több gól, Olaszország így három ponttal vezet jelenleg Bulgária előtt a B-csoportban.

VB 2014, EURÓPAI SELEJTEZŐK
B-CSOPORT
MÁLTA–OLASZORSZÁG 0–2 (0–2)
Ta'Qali, Ta'Qali Nemzeti Stadion. Vezette: Serdar Gozubuyuk (holland)
MÁLTA: Haber – Dimech, Camillera, Caruana – Briffa, Sciberras, Herrera – Schembri, Muscat – Failla (Cohen, 82.), Mifsud (Velle, 88.). Szövetségi kapitány: Pietro Ghedin
OLASZORSZÁG: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, De Sciglio – Montolivo, Pirlo, Marchisio, Giaccherini (Candreva, 61.) – Balotelli (Gilardino, 85.), El Shaarawy (Cerci, 76.). Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli
Gólszerző: Balotelli (8. – 11-esből, 45.)

DÁNIA–BULGÁRIA

A találkozó első lehetősége a bolgárok előtt adódott, Veszelin Minev azonban nem tudta bevenni Stephan Andersen kapuját. A hazaiak a félidő közepén Nikolai Stokholm révén kerültek közel a gólhoz, de a középpályás sem tudott betalálni. A félidő hátralévő részében is a dánok előtt adódtak inkább helyzetek, igaz, a 42. percben Ivelin Popov is megszerezhette volna a találkozó első gólját.

A második játékrész egy Dennis Rommedahl-helyzettel indult, de Nyikolaj Mihajlov a helyén volt, és hárította a szélső próbálkozását. Az 51. percben a vendégek jutottak vezetéshez némileg váratlanul. Alekszandar Tonev átadását követően Sztaniszlav Manolev talált be. 0–1

A 61. percben Ilija Milanov buktatta a tizenhatoson belül Andreas Corneliust, a játékvezető által befújt büntetőt Daniel Agger értékesítette két perccel később. 1–1

A találkozó hátralévő részében mind a két csapat előtt adódott lehetőség gólszerzésre, az eredmény azonban már nem változott a lefújásig.

B-CSOPORT
DÁNIA–BULGÁRIA 1–1 (0–0)
Koppenhága,
Parken Stadion, 22 182 néző. Vezette: Firat Aydinus (török)
DÁNIA: S. Andersen – Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen – Zimling (Makienok, 86.), Stokholm – Rommedahl (N. Jörgensen, 54.), Eriksen, Krohn-Dehli (Schöne, 69.) – Cornelius. Szövetségi kapitány: Morten Olsen
BULGÁRIA: Mihajlov – Manolev (Gargorov, 87.), I. Ivanov, Bodurov (Dimitrov, 23.), I. Milanov, V. Minev – Gadzsev, I. Popov (G. Iliev, 70.), G. Milanov, Djakov – Tonev. Szövetségi kapitány: Ljuboszlav Penev
Gólszerző: Agger (63. – 11-esből), ill. Manolev (51.)

ÖRMÉNYORSZÁG–CSEHORSZÁG

A cseh labdarúgó-válogatott 3–0-ra győzött Örményország ellen idegenben az európai világbajnoki selejtezők B-csoportjában.

A vendégektől Matej Vydra kétszer is betalált. A 47. percben egy jobb oldali beadást követően fejelt a kapuba.A Watford játékosa a hajrában is eredményes volt: a 81. percben a tizenhatos előteréből vállalkozott lövésre.

A ráadásban aztán Daniel Kolár adta meg a kegyelemdöfést az örményeknek, így a csehek 3–0-ra győztek.

ÖRMÉNYORSZÁG–CSEHORSZÁG 0–3 (0–0)