Vb 2022: Kovács István volt a negyedik játékvezető. Hamarosan meccset vezethet?

2022.11.24. 16:18
Kovács István (balról a második) másodszor kapott szerepet a világbajnokságon (Fotó: Getty Images)
Amint arról beszámoltunk, a világbajnokság nyitómérkőzése után újabb feladatot kapott a torna egyetlen magyar résztvevője, Kovács István. A 38 éves nagykárolyi játékvezető a H-csoport első meccsén, az Uruguay–Dél-Korea találkozón működött közre negyedik játékvezetőként.

A gól nélkül véget érő találkozó negyedik játékvezetője a nagykárolyi Kovács István volt, aki a vb első mérkőzésén, az Ecuador–Katar (2–0) összecsapáson már betöltötte ezt a szerepet. Negyvennyolc mérkőzést rendeznek a csoportkörben, 36 játékvezető szerepel a keretben, de egy esélyt mindenki kap a bizonyításra, így biztos, hogy látjuk a magyar sportembert mérkőzést is vezetni, akár a torna kieséses szakaszában is.

FRISSÍTÉS: Újabb feladatot kapott Kovács István a katari labdarúgó-világbajnokságon. A 38 éves nagykárolyi játékvezető a szombati Argentína–Mexikó mérkőzésen 4. játékvezetőként működhet közre a FIFA döntése értelmében.

Utóbbi szerint még várnia kell arra, hogy első számú játékvezető legyen.