Vb 2022: Joel Campbell lehet Costa Rica titka

2022.11.27. 14:57
Egy a megnyert 15 párharcból Campbelltől (12) (Fotó: AFP)
Amint arról beszámoltunk, Costa Rica a világbajnokságon első kaput eltaláló lövésével 1–0-ra legyőzte a végig támadó Japánt a katari torna E-csoportjának első vasárnapi mérkőzésén, s ezzel ismét nyílttá tette a továbbjutásért folyó harcot. Íme, néhány érdekesebb statisztika a találkozóról.

A zsinórban hetedik világbajnokságán szereplő Japán húsz év után először nyerhetett volna egymás után két vb-mérkőzést, ehelyett Costa Rica zárta le hét nyeretlen meccsből (3 döntetlen, három vereség) álló vb-szériáját, s aratott újra győzelmet a 2014-es torna csoportkörének második fordulója után – Olaszország ellen 1–0.

Talán Joel Campbell lehet Costa Rica sikerének titka? A mexikói Leónban futballozó, a korábban az Arsenalban 2011 és 2018 között hét év alatt összesen 40 meccsen 4 gólt szerző támadó 15 párharcot nyert meg Japán ellen, ennyit senki nem vívott meg sikerrel az egész világbajnokságon eddig.

Costa Rica az egész mérkőzés során egy kaput eltaláló lövést tudott felmutatni, ami elég is volt a győzelemhez. A közép-amerikaiak igencsak hatékonyak voltak támadásban: mindössze két alkalommal értek labdához az ellenfél tizenhatosán belül Tiszta a matek: egy lövés, két labdaérintés a tizenhatoson belül, három pont.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
2. FORDULÓ
E-CSOPORT

Japán–Costa Rica 0–1 (0–0)
al-Rajjan,Ahmad bin Ali Stadion. Vezeti: Michael Oliver (angol)
JAPÁN: Gonda – Jamane (Mitome, 62.), Itakura, Josida, Nagatomo (Ito H., a szünetben) – Endo, Morita – Doan (Ito Dzs., 67.), Kamada, Szoma (Minamino, 81.) – Ueda (Aszano, a szünetben). Szövetségi kapitány: Morijaszu Hadzsime.
COSTA RICA:K. Navas – Waston, Ó. Duarte, Calvo, Oviedo – Fuller, Borges (Salas, 89.), Tejeda, Torres (B. Aguilera, 64.) – J. Campbell, Contreras (Benette, 64.). Szövetségi kapitány: Luis Fernando Suárez.
Gólszerző: Fuller (80.)

AZ ÖSSZEFOGLALÓ IDE KATTINTVA OLVASHATÓ!