Vb 2022: először veszített pontokat Szaúd-Arábia

Cs. B.Cs. B.
2021.11.11. 20:17
Először veszített pontokat Szaúd-Arábia (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezőjének 5. fordulójában Szaúd-Arábia idegenben játszott 0–0-s döntetlent Ausztráliával, míg Dél-Korea hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Arab Emírségeket. Kína ikszelt Omán ellen (1–1).

Az MTI beszámolója szerint a szakadó esőben, 23 214 néző előtt lejátszott csoportrangadón az éllovas szaúdiak négy győzelem után először veszítettek pontokat ebben a szakaszban. Az ausztrálok hárompontos hátránnyal állnak a második helyen.

Az ausztrálok a járványhelyzet kapcsán meghozott szigorú egészségügyi intézkedések miatt 763 nap elteltével léphettek újra pályára otthon. Előzőleg még a selejtezősorozat második szakaszának elején, 2019. október közepén játszhattak hazai pályán vendéglátóként, azóta semleges helyszínen – előbb Kuvaitvárosban, majd Dohában – fogadták ellenfeleiket.

Az A-csoportban a dél-koreaiak büntetőből szerzett találattal legyőzték az Egyesült Arab Emírségeket, előbbiek továbbra is veretlenek, míg utóbbiak nyeretlenek.

Japán szintén 1–0-s sikert aratott Vietnám felett, míg Irán úgy fordított Libanon ellen, hogy a 90. percben még egygólos hátrányban volt.

A harmadik szakasz mindkét csoportjában tíz fordulót játszanak. Az első két helyezett automatikusan kijut a katari világbajnokságra, míg a harmadikok a rájátszásban vívhatják ki a részvételt.

A játéknap utolsó két mérkőzésén Kína ikszelt Ománnal (1–1), míg Irak szintén döntetlent játszott (1–1) Szíriával.