Argentína sokáig hiába erőlködött, aztán megvillant Lionel Messi

2022.11.26. 19:50
Messi a vezető gól után (Fotó: AFP)
Argentína labdarúgó-válogatottja sokáig eredménytelenül gyürkőzött Mexikóval, de a második félidő derekán góllá érett a labdabirtoklási fölénye, Lionel Messi remek lövésével előnybe került a Scaloni-legénység, és végül 2–0-ra megnyerte a két csapat szombat esti mérkőzését a katari világbajnokság C-csoportjában.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
2. FORDULÓ
C-CSOPORT
ARGENTÍNA–MEXIKÓ 2–0 (0–0)
Katar,
Luszail, Nemzeti Stadion, 88 966 néző. Vezette: Orsato (olasz)
Argentína:
E. Martínez – Montiel (Molina, 63.), Otamendi, Li. Martínez, Acuna – De Paul, Guido Rodríguez (Enzo Fernández, 57.) – Di María (C. Romero, 69.), Messi, Mac Allister (E. Palacios, 66.) – La. Martínez (J. Álvarez, 63.). Vezetőedző: Lionel Scaloni
Mexikó:
Ochoa – Montes, N. Araujo, H. Moreno – K. Álvarez (Jiménez, 66.), Chávez, Guardado (É. Gutiérrez, 42.), H. Herrera, Gallardo – A. Vega (Antuna, 66.), H. Lozano (Alvarado, 72.). Szövetségi kapitány: Gerardo Martino
Gólszerző:
Messi (64.), Enzo Fernández (87.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az argentin sportsajtó gyakorlatilag már a keddi meccs lefújása óta tudni vélte, melyik az az öt szem, amelyik miatt elszakadhatott a lánc a Szaúd-Arábia elleni tragikus nyitányon, így különösebben senkit sem ért váratlanul, hogy Lionel Scaloni éppen öt helyen változtatott csapata szereposztásán. A védelemből hárman is kikerültek (Nahuel Molina, Cuti Romero és Nicolás Tagliafico helyett Gonzalo Montiel, Lisandro Martínez és Marcos Acuna kapott szerepet), a további két frissítés a középpályán történt: Leandro Paredes és Papu Gómez helyett Guido Rodríguez és Alexis Mac Allister került a kezdőbe.

A nagy eltökéltségről árulkodó argentin nyilatkozatok dacára tizenöt perc elteltével már a mexikói drukkerhad ollézásától visszhangzott a luszaili stadion. Gólt az övéik sem szereztek, de határozottan benne voltak meccsben, a jól szervezett, letámadással vegyített romboláson túl cicázást idéző hosszú adogatásra is futotta erejükből az ellenfél térfelén, ennek szólt az ováció.

Argentína meg erőlködött. De azt legalább percnyi szünet nélkül. A labda jobbára az argentin lábakon járt, de sem a fantáziaszegény akciókkal, sem a szabadrúgásokkal, szögletekkel nem sikerült rést ütni a mexikói védelmen. Az első félidő leglátványosabb jeleneténél a mexikóiak voltak a kezdeményezők, igaz, Alexis Vega szabadrúgásának szépségéhez méltó volt az argentin kaput őrző Emiliano Martínez vetődése és labdaelkapása is.

Ilyen volt az első félidő (Fotó: AFP)

Mindenesetre az első félidőben történtek – és persze a tét – alkalmasak voltak a közönség tűzben tartására. Visszatérvén a szünetről, az argentinok próbáltak szorítani a présen, de hiába húzta meg jó cselekkel a jobb szélt Ángel di María, beadása nem talált embert; hiába harcolt ki Lionel Messi szabadrúgást a tizenhatos előterében, a végrehajtással megnevettette a mexikói híveket…

Szóval mindig hiányzott valami, hogy ha nagy ritkán sikerült is áttörni a kettős mexikói védőfalat, akkor egyáltalán kaput eltaláló lövés legyen belőle. Ez volt a képlet egészen a 64. percig, amikor egy hármas együttműködés meghozta a vezető gólt: Di María jól játszott középre két védő között, Lionel Messi a labdaátvétel után gyönyörűen lőtt ballal a bal alsó irányába a tizenhatos előteréből, mindeközben Julián Álvarez nagyon jó elmozgással nyitott folyosót a száguldó labda előtt. 1–0

Innentől a feladat adva volt az argentinoknak: elkerülni az olyan kellemetlen fordulatot, mint amilyen néhány nappal korábban Messi vezető gólja után bekövetkezett. A mexikóiak dolgát nem könnyítette meg, hogy az első félidő hajrájában sérülés miatt kiszállni kényszerülő veterán, Andrés Guardado nélkül kellett az eredmény őrzésén alapuló stratégiájukat valami másra cserélni.

Nem nagyon sikerült. Szögletig még csak-csak eljutottak a zöld mezesek, igazi helyzetig nem, aztán a 87. percben megkapták a kegyelemdöfést: egy bal oldali szöglet után Messi elégurította a labdát, és Enzo Fernández jó cselek után, a tizenhatos bal oldaláról gyönyörűen kanyarított a hosszú sarokba. 2–0

Argentína megkönnyebbülhet, kapott gól és nagyobb mexikói helyzet nélkül lehozta ezt a rendkívül fontos mérkőzést, és három ponttal a birtokában várja a záró csoportfellépést. Scaloni cseréi ezúttal bejöttek, ketten is fontos szerephez jutottak a gólokban – a lengyelek ellen talán meglesz az ideális kezdő tizenegy is.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

A csoport másik mérkőzésén:
LENGYELORSZÁG–SZAÚD-ARÁBIA 2–0 (Zielinski 39., Lewandowski 82.)

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lengyelország 2 1 1 2–0 +2 4
2. Argentína 2 1 1 3–2 +1 3
3. Szaúd-Arábia 2 1 1 2–3 –1 3
4. Mexikó 2 1 1 0–2 –2 1
Lionel Messiék számára csak a győzelem volt elfogadható (Fotó: AFP)

ARGENTÍNA
KAPUSOK:
1 Franco Armani (River Plate), 12 Gerónimo Rulli (Villarreal – Spanyolország), 23 Emiliano Martínez (Aston Villa – Anglia)
VÉDŐK:
2 Juan Foyth (Villarreal – Spanyolország), 3 Nicolás Tagliafico (Olympique Lyon – Franciaország), 4 Gonzalo Montiel (Sevilla – Spanyolország), 6 Germán Pezzella (Real Betis – Spanyolország), 13 Cristian Romero (Tottenham Hotspur – Anglia), 19 Nicolás Otamendi (Benfica – Portugália), 25 Lisandro Martínez (Manchester United – Anglia), 26 Nahuel Molina (Atlético Madrid – Spanyolország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Leandro Paredes (Juventus – Olaszország), 7 Rodrigo De Paul (Atlético Madrid – Spanyolország), 8 Marcos Acuna (Sevilla – Spanyolország), 14 Exequiel Palacios (Bayer Leverkusen – Németország), 16 Thiago Almada (Atlanta United FC – Egyesült Államok), 17 Alejandro „PapuGómez (Sevilla – Spanyolország), 18 Guido Rodríguez (Real Betis – Spanyolország), 20 Alexis Mac Allister (Brighton & Hove Albion – Anglia), 24 Enzo Fernández (Benfica – Portugália)
TÁMADÓK: 9 Julián Álvarez (Manchester City – Anglia), 10 Lionel Messi (csk, Paris Saint-Germain – Franciaország), 11 Ángel Di María (Juventus – Olaszország), 15 Ángel Correa(Atlético Madrid – Spanyolország), 21 Paulo Dybala (AS Roma – Olaszország), 22 Lautaro Martínez (Internazionale – Olaszország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Lionel Scaloni