Vb 2018: társai javították a City-védő kapitális hibáját

2017.03.24. 19:56
Zlatko Junuzovic lövéséből nem lett gól, de Ausztria így is legyőzte Moldovát (Fotó: AFP)
A szerb labdarúgó-válogatott 3–1-re nyert Grúziában a vb-selejtezők D-csoportjában. Ausztria nem botlott otthon Moldova ellen, míg az ír–walesi derbi 0–0-ra végződött.

Moldova sokáig állta a sarat Ausztriában, ám az utolsó negyedórában Marcel Sabitzer és Martin Harnik is betalált, így nyugati szomszédaink otthon tartották a három pontot.

Írországban nem született gól, pedig a hazaiak az utolsó húsz percben emberelőnyben játszottak, miután a walesi Neil Taylor egyből pirosat kapott az alábbi belépőért – amely következtében Seamus Coleman, az írek csapatkapitánya lábtörést szenvedett.

A grúzok Alekszandar Kolarov óriási hibája után a 6. percben megszerezték a vezetést: a Manchester City védője röviden adta haza a labdát, amelyre Nika Katcsarava lecsapott, és elgurította Vladimir Sztojkovics mellett.

A szerbek még az első félidőben egyenlítettek Dusan Tadics tizenegyesével, a második játékrészben pedig a győzelmet is kiharcolták Alekszandar Mitrovics és Mijat Gacinovics találatával.

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 5. FORDULÓ
D-CSOPORT

Grúzia–Szerbia 1–3 (Katcsarava 6., ill. Tadics 45. – 11-esből, Mitrovics 64., Gacinovics 86.)
Ausztria–Moldova 2–0 (Sabitzer 75., Harnik 90.)
Írország–Wales 0–0