Vb 2018: Szíria hőse életben tartotta a reményeket

2017.10.05. 16:27
Omar al-Szoma egyenlített büntetőből (Fotó: AFP)
Nagy csatában 1–1-es döntetlent harcolt ki pályaválasztóként a szíriai futballválogatott Ausztrália ellen a világbajnoki selejtezők ázsiai zónájának negyedik körében. A mérkőzést a malajziai Melakában játszották.

A szíriai háborús helyzet miatt a válogatott kénytelen volt ismét Malajziában pályára lépni, így Ausztráliát is Melakában fogadta – 7760 km-re a damaszkuszi otthontól.

A mérkőzés első gólját a vendégek szerezték: a 40. percben Leckie a 16-os jobb oldalán egy szép csellel lerázta a védőjét, középre lőtt labdáját pedig Kruse közelről a hálóba vágta (0–1).

A szírek a 85. percben egyenlítettek Omar al-Szoma tizenegyesével (1–1).

A 27 éves csatár egyszer már megmentette a válogatottját: a csoportkör szeptember 5-i, utolsó fordulójában a 93. percben szerzett góljával ő segítette 2–2-es döntetlenhez a csapatot Iránban, kiharcolva ezzel az újabb selejtező lehetőségét.

A visszavágóra október 10-én, Sydneyben kerül sor, a párharc továbbjutója idén novemberben interkontinentális pótselejtezőt vív a CONCACAF-zóna 4. helyezettjével.