nemzetisport.hu 2015.05.31 16:40 Frissítve: 2017.03.28 17:07

VB 2018, SELEJTEZŐK – ÁZSIAI ZÓNA

Ázsiában 2015 márciusában kezdődtek a 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezői. A zónából négy válogatott biztosan ott lesz az oroszországi 32-es döntőben, egy ötödik interkontinentális pótselejtezőn csatlakozhat hozzájuk.

 

A TÖBBI SELEJTEZŐZÓNÁRÓL, ILLETVE A LEBONYOLÍTÁSI RENDRŐL ITT TÁJÉKOZÓDHAT!  

A MENETREND

3. SELEJTEZŐKÖR (2016. szeptember 1.–2017. szeptember 5.)

A 12 csapat két hatos csoportban oda-visszavágós körmérkőzést játszik, az első két helyezett a két csoportból kijut a vb-re, a harmadikok pótselejtezőt játszanak egymás ellen, a párharc győztese 2017 novemberében interkontinentális pótselejtezőt játszik a CONCACAF-zóna 4. helyezettjével.


AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1.Irán64205:014
2.Dél-Korea63128:710
3.Üzbegisztán63035:49
4.Szíria62222:28
5.Kína61233:65
6.Katar61143:74

 A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1.Szaúd-Arábia641112:513
2.Japán641110:513
3.Ausztrália62409:610
4.Egyesült Arab Emirátusok63037:89
5.Irak61147:94
6.Thaiföld60153:151

 

A-CSOPORT
1. forduló
(szeptember 1.)

Dél-Korea–Kína 3–2
Üzbegisztán–Szíria 1–0
Irán–Katar 2–0
2. forduló (szeptember 6.)
Kína–Irán 0–0
Szíria–Dél-Korea 0–0
Katar–Üzbegisztán 0–1
3. forduló (október 6.)
Kína–Szíria 0–1
Dél-Korea–Katar 3–2
Üzbegisztán–Irán 0–1
4. forduló (október 11.)
Üzbegisztán–Kína 2–0
Irán–Dél-Korea 1–0
Katar–Szíria 1–0
5. forduló (november 15.)
Dél-Korea–Üzbegisztán 2–1
Kína–Katar 0–0
Szíria–Irán 0–0
6. forduló (március 23.)
Katar–Irán 0–1
Kína–Dél-Korea 1–0
Szíria–Üzbegisztán 1–0
7. forduló (március 28.)
Üzbegisztán–Katar 1–0
Dél-Korea–Szíria 1–0
Irán–Kína 1–0
8. forduló (június 13.)
Irán–Üzbegisztán
Szíria–Kína
Katar–Dél-Korea
9. forduló (augusztus 31.)
Szíria–Katar
Kína–Üzbegisztán
Dél-Korea–irán
10. forduló (szeptember 5.)
Katar–Kína
Irán–Szíria
Üzbegisztán–Dél-Korea

B-CSOPORT
1. forduló (szeptember 1.)
Ausztrália–Irak 2–0
Japán–Arab Emírségek 1–2
Szaúd-Arábia–Thaiföld 1–0
2. forduló (szeptember 6.)
Irak–Szaúd-Arábia 1–2
Thaiföld–Japán 0–2
Arab Emírségek–Ausztrália 0–1
3. forduló (október 6.)
Szaúd-Arábia–Ausztrália 2–2
Japán–Irak 2–1
Arab Emírségek–Thaiföld 3–1
4. forduló (október 11.)
Ausztrália–Japán 1–1
Irak–Thaiföld 4–0
Szaúd-Arábia–Arab Emírségek 3–0
5. forduló (november 15.)
Japán–Szaúd-Arábia 2–1
Thaiföld–Ausztrália 2–2
Arab Emírségek–Irak 2–0
6. forduló (március 23.)
Arab Emírségek–Japán 0–2
Irak–Ausztrália 1–1
Thaiföld–Szaúd-Arábia 0–3
7. forduló (március 28.)
Japán–Thaiföld 4–0
Ausztrália–Arab Emírségek 2–0
Szaúd-Arábia–Irak
8. forduló (június 8. és június 13.)
Ausztrália–Szaúd-Arábia (8.)
Thaiföld–Arab Emírségek (13.)
Irak–Japán (13.)
9. forduló (augusztus 31.)
Japán–Ausztrália
Thaiföld–Irak
Arab Emírségek–Szaúd-Arábia
10. forduló (szeptember 5.)
Szaúd-Arábia–Japán
Irak–Arab Emírségek
Ausztrália–Thaiföld

 

2. SELEJTEZŐKÖR (2015. május 24.–2016. március 29.)

A selejtezősorozat második fordulójában 40 csapat vett részt, nyolc csoportra bontva. A csoportok győztesei és a négy legjobb második jutott a harmadik fordulóba.

A-CSOPORT
1. forduló (június 11.)
Malajzia–Kelet-Timor 1–1
Szaúd-Arábia–Palesztina 3–2
2. forduló (június 16.)
Kelet-Timor–Egyesült Arab Emírségek 0–1
Malajzia–Palesztina 0–6
3. forduló (szeptember 3.)
Arab Emírségek–Malajzia 10–0
Szaúd-Arábia–Kelet-Timor 7–0
4. forduló (szeptember 8.)
Malajzia–Szaúd-Arábia 1–2-nél félbeszakadt a 87. percben,megállapított eredmény 0–3
Palesztina–Arab Emírségek 0–0
5. forduló (október 8.)
Kelet-Timor–Palesztina 1–1
Szaúd-Arábia–Arab Emírségek 2–1
6. forduló (október 13.)
Kelet-Timor–Malajzia 0–1
Palesztina–Szaúd-Arábia 0–0
7. forduló (november 12.)
Palesztina–Malajzia 6–0
Arab Emírségek–Kelet-Timor 8–0
8. forduló (november 17.)
Malajzia–Arab Emírségek 1–2
Kelet-Timor–Szaúd-Arábia 0–10
9. forduló (március 24.)
Arab Emírségek–Palesztina 2–0
Szaúd-Arábia–Malajzia 2–0
10. forduló (március 29.)
Palesztina–Kelet-Timor 7–0
Arab Emírségek–Szaúd-Arábia 1–1
A csoport végeredménye: 1. Szaúd-Arábia 20 pont, 2. Arab Emírségek 17, 2. Palesztina 12, 4. Malajzia 4, 5. Kelet-Timor 2

B-CSOPORT
1. forduló (június 11.)
Banglades–Kirgizisztán 1–3
Tádzsikisztán–Jordánia 1–3
2. forduló (június 16.)
Banglades–Tádzsikisztán 1–1
Kirgizisztán–Ausztrália 1–2
3. forduló (szeptember 3.)
Ausztrália–Banglades 5–0
Jordánia–Kirgizisztán 0–0
4. forduló (szeptember 8.)
Banglades–Jordánia 0–4
Tádzsikisztán–Ausztrália 0–3
5. forduló (október 8.)
Kirgizisztán–Tádzsikisztán 2–2
Jordánia–Ausztrália 2–0
6. forduló (október 13.)
Kirgizisztán–Banglades 2–0
Jordánia–Tádzsikisztán 3–0
7. forduló (november 12.)
Ausztrália–Kirgizisztán 3–0
Tádzsikisztán–Banglades 5–0
8. forduló (november 17.)
Banglades–Ausztrália 0–4
Kirgizisztán–Jordánia 1–0
9. forduló (március 24.)
Ausztrália–Tádzsikisztán 7–0
Jordánia–Banglades 8–0
10. forduló (március 29.)
Ausztrália–Jordánia 5–1
Tádzsikisztán–Kirgizisztán 0–1
A csoport végeredménye: 1. Ausztrália 21 pont, 2. Jordánia 16, 3. Kirgizisztán 14, 4. Tádzsikisztán 5, 5. Banglades 1

C-CSOPORT
1. forduló (június 11.)
Hongkong–Bhután 7–0
Maldív-szigetek–Katar 0–1
2. forduló (június 16.)
Bhután–Kína 0–6
Hongkong–Maldív-szigetek 2–0
3. forduló (szeptember 3.)
Kína–Hongkong 0–0
Katar–Bhután 15–0
4. forduló (szeptember 8.)
Maldív-szigetek–Kína 0–3
Hongkong–Katar 2–3
5. forduló (október 8.)
Bhután–Maldív-szigetek 3–4
Katar–Kína 1–0
6. forduló (október 13.)
Bhután–Hongkong 0–1
Katar–Maldív-szigetek 4–0
7. forduló (november 12.)
Kína–Bhután 12–0
Maldív-szigetek–Hongkong 0–1
8. forduló (november 17.)
Hongkong–Kína 0–0
Bhután–Katar 0–3
9. forduló (március 24.)
Kína–Maldív-szigetek 4–0
Katar–Hongkong 2–0
10. forduló (március 29.)
Kína–Katar 2–0
Maldív-szigetek–Bhután 4–2
A csoport végeredménye: 1. Katar 21 pont, 2. Kína 17, 3. Hongkong 14, 4. Maldív-szigetek 6, 5. Bhután 0

D-CSOPORT
1. forduló (június 11.)
Guam–Türkmenisztán 1–0
India–Omán 1–2
2. forduló (június 16.)
Guam–India 2–1
Türkmenisztán–Irán 1–1
3. forduló (szeptember 3.)
Irán–Guam 6–0
Omán–Türkmenisztán 3–1
4. forduló (szeptember 8.)
Guam–Omán 0–0
India–Irán 0–3
5. forduló (október 8.)
Türkmenisztán–India 2–1
Omán–Irán 1–1
6. forduló (október 13.)
Türkmenisztán–Guam 1–0
Omán–India 3–0
7. forduló (november 12.)
Irán–Türkmenisztán 3–1
India–Guam 1–0
8. forduló (november 17.)
Guam–Irán 0–6
Türkmenisztán–Omán 2–1
9. forduló (március 24.)
Irán–India 4–0
Omán–Guam 1–0
10. forduló (március 29.)
India–Türkmenisztán 1–2
Irán–Omán 2–0
A csoport végeredménye: 1. Irán 20 pont, 2. Omán 14, 3. Türkmenisztán 13, 4. Guam 7, 5. India 3

E-CSOPORT
1. forduló (június 11.)
Kambodzsa–Szingapúr 0–4
Afganisztán–Szíria 0–6
2. forduló (június 16.)
Kambodzsa–Afganisztán 0–1
Japán–Szingapúr 0–0
3. forduló (szeptember 3.)
Japán–Kambodzsa 3–0
Szíria–Szingapúr 1–0
4. forduló (szeptember 8.)
Kambodzsa–Szíria 0–6
Afganisztán–Japán 0–6
5. forduló (október 8.)
Szingapúr–Afganisztán 1–0
Szíria–Japán 0–3
6. forduló (október 13.)
Szingapúr–Kambodzsa 2–1
Szíria–Afganisztán 5–2
7. forduló (november 12.)
Szingapúr–Japán 0–3
Afganisztán–Kambodzsa 3–0
8. forduló (november 17.)
Kambodzsa–Japán 0–2
Szingapúr–Szíria 1–2
9. forduló (március 24.)
Japán–Afganisztán 5–0
Szíria–Kambodzsa 6–0
10. forduló (március 29.)
Afganisztán–Szingapúr 2–1
Japán–Szíria 5–0
A csoport végeredménye: 1. Japán 22 pont, 2. Szíria 18, 3. Szingapúr 10, 4. Afganisztán 9, 5. Kambodzsa 0

F-CSOPORT
A csoportba sorolt Indonéziát a FIFA kizárta a selejtezősorozatból.
1. forduló (június 11.)
Thaiföld–Vietnam 1–0
2. forduló (június 16.)
Tajvan–Thaiföld 0–2
3. forduló (szeptember 3.)
Irak–Tajvan 5–1
4. forduló (szeptember 8.)
Tajvan–Vietnam 1–2
Thaiföld–Irak 2–2
5. forduló (október 8.)
Vietnam–Irak 1–1
6. forduló (október 13.)
Vietnam–Thaiföld 0–3
7. forduló (november 12.)
Thaiföld–Tajvan 4–2
8. forduló (november 17.)
Tajvan–Irak 0–2
9. forduló (március 24.)
Vietnam–Tajvan 4–1
Irak–Thaiföld 2–2
10. forduló (március 29.)
Irak–Vietnam 1–0
A csoport végeredménye: 1. Thaiföld 14 pont, 2. Irak 12, 3. Vietnam 7, 4. Tajvan 0. Indonéziát kizárták

G-CSOPORT
1. forduló (június 11.)
Laosz–Mianmar 2–2
Libanon–Kuvait 0–1
2. forduló (június 16.)
Laosz–Libanon 0–2
Mianmar–Dél-Korea 0–2
3. forduló (szeptember 3.)
Dél-Korea–Laosz 8–0
Kuvait–Mianmar 9–0
4. forduló (szeptember 8.)
Laosz–Kuvait 0–2
Libanon–Dél-Korea 0–3
5. forduló (október 8.)
Mianmar–Libanon 0–2
Kuvait–Dél-Korea 0–1
6. forduló (október 13.)
Mianmar–Laosz 3–1
Kuvait–Libanon 0–0
7. forduló (november 12.)
Dél-Korea–Mianmar 4–0
Libanon–Laosz 7–0
8. forduló (november 17.)
Laosz–Dél-Korea 0–5
Mianmar–Kuvait 3–0 – játék nélkül, a FIFA döntése alapján
9. forduló (március 24.)
Dél-Korea–Libanon 1–0
Kuvait–Laosz 0–3 – játék nélkül, a FIFA döntése alapján
10. forduló (március 29.)
Dél-Korea–Kuvait 3–0 – játék nélkül, a FIFA döntése alapján
Libanon–Mianmar 1–1
A csoport végeredménye: 1. Dél-Korea 24 pont, 2. Libanon 11, 3. Kuvait 10, 4. Mianmar 8, 5. Laosz 4

H-CSOPORT
1. forduló (június 11.)
Fülöp-szigetek–Bahrein 2–1
Jemen–Észak-Korea 0–3 – a zöld asztal mellett
*a pályán 1–0-ra nyert Észak-Korea, de egy jemeni játékos jogosulatlan szereplése miatt 3–0-val kapta meg a három pontot
2. forduló (június 16.)
Észak-Korea–Üzbegisztán 4–2
Jemen–Fülöp-szigetek 0–2
3. forduló (szeptember 3.)
Üzbegisztán–Jemen 1–0
Bahrein–Észak-Korea 0–1
4. forduló (szeptember 8.)
Fülöp-szigetek–Üzbegisztán 1–5
Jemen–Bahrein 0–4
5. forduló (október 8.)
Észak-Korea–Fülöp-szigetek 0–0
Bahrein–Üzbegisztán 0–4
6. forduló (október 13.)
Észak-Korea–Jemen 1–0
Bahrein–Fülöp-szigetek 2–0
7. forduló (november 12.)
Fülöp-szigetek–Jemen 0–1
Üzbegisztán–Észak-Korea 3–1
8. forduló (november 17.)
Észak-Korea–Bahrein 2–0
Jemen–Üzbegisztán 1–3
9. forduló (március 24.)
Üzbegisztán–Fülöp-szigetek 1–0
Bahrein–Jemen 3–0
10. forduló (március 29.)
Fülöp-szigetek–Észak-Korea 3–2
Üzbegisztán–Bahrein 1–0
A csoport végeredménye: 1. Üzbegisztán 21 pont, 2. Észak-Korea 16, 3. Fülöp-szigetek 10, 4. Bahrein 9, 5. Jemen 3

KORÁBBAN LEJÁTSZOTTÁK

1. SELEJTEZŐKÖR

Első mérkőzések: március 12.
Visszavágók: március 17., március 23.

Jemen–Pakisztán 3–1
Pakisztán–Jemen
0–0
Tj: Jemen, 3–1-es összesítéssel

Kelet-Timor–Mongólia 4–1
Mongólia–Kelet-Timor 0–1
Tj: Kelet-Timor, 5–1-es összesítéssel

India–Nepál 2–0
Nepál–India 0–0
Tj: India, 2–0-s összesítéssel

Srí Lanka–Bhután 0–1
Bhután–Srí Lanka 2–1
Tj: Bhután, 3–1-es összesítéssel

Kambodzsa–Makaó 3–0
Makaó–Kambodzsa 1–1
Tj: Kambodzsa, 4–1-es összesítéssel

Tajvan–Brunei 0–1
Brunei–Tajvan 0–2
Tj: Tajvan, 2–1-es összesítéssel

A TÖBBI SELEJTEZŐZÓNÁRÓL, ILLETVE A LEBONYOLÍTÁSI RENDRŐL ITT TÁJÉKOZÓDHAT! 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.03.25 13:44:33

Foci vb 2018 nemzetisport.hu

Andorra gól nélküli döntetlent játszott Feröerrel, így tétmeccsen 58 vereség után szerzett ismét pontot.

2017.03.22 09:37:34

Foci vb 2018 M. G.

Uruguay–Brazília a márciusi fordulók csúcsmeccse, az argentinok a chilei mumussal csapnak össze.

2016.11.13 20:39:40

Foci vb 2018 nemzetisport.hu

A lettek ugyan egyenlítettek a második félidőben, de aztán még három gólt kaptak a portugáloktól.

2016.11.13 17:41:36

Foci vb 2018 nemzetisport.hu

Nem borult a papírforma: Svájc legjobbjai ötödször is nyerni tudtak Feröer ellen.

2016.11.10 18:23:35

Foci vb 2018 nemzetisport.hu

Csendes megemlékezés helyett értelmetlen kötélhúzás • Vállalják a büntetést a karszalagért.